26 HAZİRAN 2019 ÇARŞAMBA

Haydi hayırlısı!

TÖHOB’un uzun zamandır üzerinde çalıştığı ve sonuçlandırdığı KDV indiriminden sonra, vergi düzenlemesi talebine yönelik yasal süreci hükümet adına Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak açıklayacak!..

Ekleme: 22 Mart 2019 Cuma 21:55/ Güncelleme: 22 Mart 2019 Cuma 21:55
Belediye denetim ve yürütümünde kentiçi toplu taşıma hizmeti veren Özel Halk Otobüsçüleri’nin yıllardan beri yakındıkları gelir verisi düzenlemesinde katlanılabilir hakkaniyete dayalı adil oran uygulanması talebi TÖHOB tarafından yürütülen çalışmaları sonucu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da oluru ile önce KDV indirimi olarak, daha sonra da bunu tamamlayacak bir kararla yeni vergi düzenlemesi şeklinde sonuçlandırıldı.
 
TÖHOB çatısı altında başta İstanbul olmak üzere ülke geneli yapılan destek ve katkılarıyla yürütülen çalışmalar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da desteğiyle şekillendirilip, vergi düzenlemesi noktasına taşındı. Bu konuda devletin kabul ettiği çatı örgütü TÖHOB ile sağlanan iş birliği ve ivedi iletişime geçilerek Özel Halk Otobüsçüleri’nin talepleri için nihai kararın verildiği ve de düzenlenecek toplantı ile açıklanacağı TÖHOB yönetimine bildirildi.
 
TÖHOB tarafından 25 Mart 2019 tarihin- de Haliç Kongre Merkezi’nde saat 16.00’da Özel Halk Otobüsçüleri’nin de katılacağı bir toplantı gerçekleştirileceği ve toplantıda Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından yeni vergi düzenlemesi- nin yasallaşacak son şeklinin açıklanacağı belirtildi. Özel Halk Otobüsçüleri tarihinde ilk olan bu sonuç, Kim ne derse desin TÖHOB’un birlik adına bir başarısıdır.