21 MAYIS 2019 SALI

“Yenilikçi” Kocaeli’ye bir ödül daha

Akıllı Ulaşım Sistemleri Derneği “AUSDER” tarafından düzenlenen 1. Uluslararası Akıllı Ulaşım Sistemleri Zirvesi 6-7 Mart 2019 tarihleri arasında Ankara’da düzenlendi.

Ekleme: 8 Mart 2019 Cuma 21:14/ Güncelleme: 8 Mart 2019 Cuma 21:14
KOCAELİ- Zirveye, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ni temsilen Başkan Vekili Zekeriya Özak, Toplu Taşıma Dairesi Başkanı Salih Kumbar ile Kentkart A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Şükrü Burak Peksoy ve beraberindeki heyet katıldı. Jüri üyelerinin değerlendirmelerine göre Türkiye genelinde başarılı bulunan projelere “Ulaşımda Aklın Yolu Ödülleri” başlığı altında çeşitli kategorilerde ödüller de verildi.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin halen yürürlükte olan kartlı biniş sistemlerini güncel teknolojik hayata Kentkart ile uyarlayacağı; QR Kodlu Mobil Ödeme Sistemi, Araç içi navigasyonlu sürücü paneli, Engelliler için toplu ulaşım sistemini kolaylaştıran mobil uygulamalar başlıkları altındaki geliştirilmiş projelerine “YENİLİKÇİ TOPLU ULAŞIM ÇÖZÜMLERİ ÖDÜLÜ” layık görüldü. 
Yapılan törende ödülü; Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ve KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan’dan aldı.