21 MAYIS 2019 SALI

OSD-TAYSAD güçbirliği yaptı

Türkiye’nin ihracat şampiyonu otomotiv sektörünün paydaşları, otomotiv ekosisteminde yaşanan hızlı değişimin gerisinde kalmamak için bir araya geldi...

Ekleme: 25 Şubat 2019 Pazartesi 01:41/ Güncelleme: 25 Şubat 2019 Pazartesi 01:41
OSD (Otomotiv Sanayii Derneği) ve TAYSAD (Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği) koordinasyonunda TAYSAD Genel Merkezi’nde düzenlenen toplantıya; OSD ile TAYSAD’ın yönetim kurulu üyele- rinin yanı sıra, otomotiv ana ve tedarik sanayi firmalarının üst düzey yöneticileri katıldı. Otomotiv ekosisteminin ciddi bir değişim sürecinde olduğunun vurgulandığı toplantıda, “bağlantılı araçlar”, “elektrikli araçlar”, “hareketlilik/hizmetler” ve “otonom araçlar” konularının değişimi tetikleyen en önemli başlıklar olduğu, bu gelişmeler doğrultusunda araçlardaki elektronik ve yazılım ağırlığının gittikçe artacağı belirtildi.
OSD Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Yenigün de konuşmasında otomotiv dünyasındaki küresel gelişmelere değindi. Yeni teknolojilerin otomotiv ile etkileşimini değerlendiren Yenigün; “Yerlileştirmeyi bir numaralı madde olarak önümüze koymalıyız” derken, TAYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Alper Kanca da;, “Bir değişimin arifesindeyiz” diyerek tanımladı.