21 MAYIS 2019 SALI

Köseköy Köprülü Kavşağı hizmette

Büyükşehir Belediyesi tarafından Kocaeli Köseköy’de inşa edilen ve İstanbul-Ankara araç trafiğini taşıyacak olan dal-çık trafiğe açıldı...

Ekleme: 25 Şubat 2019 Pazartesi 01:36/ Güncelleme: 25 Şubat 2019 Pazartesi 01:36
KOCAELİ-Büyükşehir Belediyesi, Kartepe İlçe merkezine bağlantı sağlayan ve İstanbul- Ankara güzergahındaki araç trafiğini taşıyacak olan Kocaeli Köseköy Kavşağı trafiğe açıldı. Ulaşım ağını ciddi oranda rahatlatan battı-çıktı D-100’de kesintisiz ulaşım sağlayacak. D-100’deki araç trafiğini kesintisiz hale getirmek için projeler gerçekleştiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Köseköy’de tünel geçişli kavşağın tanıtımını yaptı. Programa Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Ak Parti Kocaeli Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, Emine Zeybek, Ak Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekerya Özak, Ak Parti Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, genel sekreter yardımcıları, daire başkanları ve vatandaşlar katıldı.
Programda kısa bir konuşma yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu; “Eğer şehirde trafik ilerlemiyor, insanlar bir semtten diğerine hızlı, güvenli ve konforlu bir şekilde ulaşamıyorsa, aynen kangren olmuş bir organ gibi ağrı - sızı veren ve rahatsızlığı bütün bedene nükseden bir hastalık halini alır. İlk iş olarak deniz ulaşımı gündemimize alarak, trafik yükünün bir kısmını kara yollarımızdan aldık. Hızlı, güvenli ve konfor lu deniz otobüslerimizi devreye soktuk. Diğer yandan hızla yapımına aşladığımız tünel ve alt geçitlerle kara yolu trafiğini rahatlattık, D-100’e soluk aldırdık. Açtığımız alternatif yollarla trafik keşmekeşine son verdik. Bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun” dedi.