21 MAYIS 2019 SALI

“Kadife Dayı” da oradaydı!

TÖHOB Yönetim Kurulu, mali düzenleme, devlet ilişkileri yanında yeni dönemde yapılacaklar adına İstanbul Eresin Oteli’nde bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantının özel yanı da ‘“Kadife Dayı’”nın orada olmasıydı...

Ekleme: 25 Şubat 2019 Pazartesi 01:29/ Güncelleme: 25 Şubat 2019 Pazartesi 01:29
İSTANBUL-Türkiye genelinde kentiçi toplu taşıma hizmeti veren Özel Halk Otobüsçüleri’nin gelir kaybı ile ilgili mali yasal düzenleme, gerekli iyileştirme çalışmalarını İstanbul’daki yönetim kurulu toplantısında masaya yatıran TÖHOB, sektöre verdiği mesajda, merkezi otorite ile ilişkilerinin beklentilere uygun ilerlediğini, iletişim kanallarının işletildiği ve olumlu sonucu getirecek düzenleme konusunda sorun olma- dığı dile getirildi.
Toplantıda üyelerin gelişen ve değişen koşulların dikkatli izlenmesi gerektiğini, ülkenin maruz kaldığı zorlamalara da dikkat edilerek, mutlaka yaşanan bu gelişmelere göre yol alınmasına dikkat edilmesinin gereği de vurgulanıp, değişen koşullara uygun faaliyetlerin daha aktifleştirilerek ülke geneli iletişimin hız kazandırılması bilgi alışverişlerinin arttırılarak hızlı hareket edilme- sine dönük yeni anlayışlar ele alındı.
Yönetim kurulunda hakim görüş, özellikle üye destekleri, bunun yanında münferit çabalar yerine birlikte yol alma, bunun önemine vurgu yapıldı. Konuyla ilgili açıklama yapan TÖHOB Başkan Vekili ve İstanbul Mavi Marmara Ulaşım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Gürler; ‘“TÖHOB bir üst çatı örgütü. Dolayısıyla her ne kadar üyeleri ile haşır neşir olsa da sektöre sahip çıkma özelliği ve zorunluluğu ile hareket ediyor. Aynı şekil üye olmayan arkadaşların da en azından ma- li yasal düzenlemelerde bu birlikte olma gerekliliğine dikkat etmelerinin hayati önemi var. Buna dikkat edildiği için KDV konusunda yol aldık. Şimdi gerçek kazanım için aynı dikkat, ortak desteği mali düzenleme konusunda da göstermeliyiz’” diye konuştu.
Eresin Oteli Toplantı Salonu’ndaki yönetim kurulu toplantısı, gelişmelere uygun yeni yapılanma esaslarının ele alınmasıyla olumlu geçtiğini belirten Başkan Yüksel; ‘“Merhum ‘Kadife Dayı’”mız’ı unutmadık. Masadaki boş bırakılan yerine portresini koyarak andık. Çalışmalar el bir- liği ile sürüyor. Bir ve beraber olmayı sürdürdüğümüz sürece başarımız artarak devam edecek’” diye konuştu.