20 TEMMUZ 2019 CUMARTESİ

Karsan en iyi sosyal diyalog şirketi seçildi

Karsan, “Sosyal Diyaloğu En İyi Uygulayan İşyeri Ödülü”nü alan ilk üç isim arasındaki yerini alarak, kurumsallık farkını bir kez daha ortaya koydu...

Ekleme: 25 Ocak 2019 Cuma 19:08/ Güncelleme: 25 Ocak 2019 Cuma 19:08
AİLE, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) tarafından çalışma hayatında sosyal diyaloğun geliştirilmesi amacıyla dünyada çapında ilk defa Türkiye’de düzenlenen “Çalışma Hayatında Sosyal Diyaloğun Geliştirilmesi Projesi” kapsamında gerçekleştirilen “Şirket Düzeyinde Sosyal Diyalog En İyi Uygula- ma Yarışması”nın sonuçları belli oldu. Yerli üretici Karsan da “Sosyal Diyaloğu En İyi Uygulayan İşyeri Ödülü”- ne layık görüldü.
Karsan İnsan Kaynakları Müdürü Mücahit Korkut; “Hem kültürel hem de iş sonuçlarımızda pozitif gelişimi ve değişimi amaçladığımız ‘Karsan Pozitif’ isimli projemizin, ILO tarafından dünyada çapında ilk defa Türkiye’de gerçekleştirilen, son derece önemli amaçlara hizmet ettiğine inandığımız ‘Çalışma Hayatında Sosyal Diyaloğun Geliştirilmesi Projesi’ çerçevesinde ödüllendirilmesi bizleri çok mutlu etti. Bu başarıda katkısı bulunan herkese teşekkür ediyorum” dedi. 
Türkiye’nin yerli üreticisi Karsan, yarışmaya hem kültürel hem de iş süreçlerinde “pozitifliği” ön planda tutan bir değişim ve gelişim sürecini hedeflemek amacıyla oluşturulan “Karsan Pozitif” isimli proje ile katıldı.