20 HAZİRAN 2019 PERŞEMBE

Ispartalı’lar daha rahat ulaşacak

Isparta Belediyesi, 2.5 Milyon TL.’lik bir yatırımla Üniversite Hattı’nda kullanılan 4 adet körüklü otobüsün yanına 2 adet daha alarak rahatlık sağladı...

Ekleme: 21 Aralık 2018 Cuma 21:12/ Güncelleme: 21 Aralık 2018 Cuma 21:12
ISPARTA-Şehirde nerede eksiklik görürlerse onun üzerine giden bir belediye olduklarından bahseden Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın; “Eğitim yuvası olan Isparta’mızda üniversite öğrencileri bazı yoğun saatlerde sorunlu yolculuk yapıyorlar. Bunu gördük ve kooperatifimize söyledik. Arkadaşlarımız da oldukça uyumlu davrandı. Bu sorunu çözelim dedik. Üniversite hattına 4 körüklü otobüsümüz çalışıyor. 2 tane daha körüklü otobüs aldık. 2.5 Milyon TL.’lik bir yatırım. Üniversite öğrencilerimiz bundan sonra daha güvenli ve huzurlu bir ulaşım sağlayacak. Yoğun saatlerde rahatlık istiyoruz. Öğrencilerimiz bizim istikbalimiz. Bu çalışmamız başta öğrencilerimize ve şehrimize hayırlı olsun” dedi.
Türkiye’nin her bölgesinden gençlerin SDÜ’yü tercih ettiğini, bunun da kendileri için bir onur olduğundan belirten Başkan Günaydın, Isparta’yı, her konuda Türkiye’nin en ucuz kenti yapmak istediklerini söyledi.
Isparta Belediyesi’nin her konuda birinci olduğuna dikkat çeken Başkan Günaydın; “Her konuda başarılı ve birinci olan Isparta Belediyesi’nin 2019 yılı bütçesi 705 Milyon TL. 630 Milyon TL. borçtan gelen belediyemiz şimdi 705 Milyon TL.’lik bir bütçeye ulaştı. Isparta’yı dünya şehirleri arasında konuşulan özel bir şehir yapma hedefim var. Önümüzdeki dönemde dev projeler var. Kendi gücümüzle, kendi milli ekonomimizle, kendi kazancımızla yaptığımız programla pro- jelerimizi tek tek gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.
Başkan Günaydın, SDÜ-şehir merkezi arasında hizmet veren otobüslere şarj cihazları monte edildiğini ve gençlerin tablet ve telefonlarını burada şarj edebileceklerini söylerken, uygulamanın şehir genelindeki tüm otobüslerde yaygın hale getirileceğini kaydetti.