26 HAZİRAN 2019 ÇARŞAMBA

Büyük düşünmeliyiz!

Geleceğin ulaşım sektörünün değişim seyri hem hızlı, hem farklı, hem ileri teknolojiyle birlikte üretim ilişkilerini belirliyor, hem de global oyuncuların işbirlikteliklerini oluşturuyor...

Ekleme: 21 Aralık 2018 Cuma 20:19/ Güncelleme: 21 Aralık 2018 Cuma 20:19
Matematiksel mantığın öne çıktığı hızlı süreçte, gelişmeyi ve gidişatın gereklerini buna göre düzenlemek önem kazanıyor. Kurumsal anlayışı öne çıkaranların, sektörel birliğin gerektirdiği hesapları yapabilenlerin, sahada yer alabilecekleri dönem öne çıkmış görünüyor. Otomotiv endüstrisinin teknolojik yolculuğunda bizim de dünya ile birlikte bütünleşik bu mantık işletmeciliğine adapte olmamız gerektiğini gösteriyor.
 
TÖHOB, (Tüm Özel Halk Otobüsleri Birliği) 10 yıl önce belirlenen öngörü sahiplerinin girişimiyle hayat bularak bu döneme uygun yapılanmayla yola çıktı. Yaşanacak gelişmelere dikkat çekip, kamu otoritesi ile gerekli iletişimle bugüne gelişte önemli kazanımlara imza atıyor. TÖHOB, Özel Halk Otobüsçüleri’nin desteği ile birlikte olmanın önemine değinirken, büyük düşünüyor.
 
TÖHOB, işletmeciliğinin otomotiv endüstrisi örneğinde olduğu gibi yeniden yapılandırılması ve sektörün bu yapılanmayı gösteren işaretlere göre kendisini yenilemesi gerektiğini dile getiriyor. Ortak anlayış ve sektörel birliği sağlatan yapılanmalarla birlikteliği hızlandırmayı işaretle; sektörün tek çatı örgütü olarak, sağlanan kazanımları arttırmak için İstanbul-Anadolu birliğine önem verip, daha da büyüyor.
 
Devletin de tanımladığı TÖHOB, sektörel gelişimin vazgeçilmezi olarak bugün ortada duran bir STK nitelikli kuruluş özelliğinde, önümüzdeki zor şartlarda bu örgütün, ortak anlayışla desteklenmesi, Özel Halk Otobüsçüleri’nin sahada yer almasını kolaylaştırıcı kazanımları elde etmesini gösteriyor. TÖHOB, bu nedenle sektör için gerekli olan tek çatı olarak görülüyor.