20 TEMMUZ 2019 CUMARTESİ

Bayburt’ta Citibus hizmete başladı

Bayburt şehir merkezinde kentiçi toplu taşıma hizmeti veren araçlarına Bayburt Belediyesi’ne ait 5 adet Anadolu Isuzu Citibus halk otobüsü daha eklendi...

Ekleme: 25 Kasım 2018 Pazar 22:37/ Güncelleme: 25 Kasım 2018 Pazar 22:37
BAYBURT-Kentiçi toplu taşımada yo- ğun taleplerin her geçen gün arttığı Bayburt’ta sorunun asgariye indirilmesi için belediye tarafından alınan 5 adet Anado- lu Isuzu Citibus otobüs hizmete başladı. Özellikle, Bayburt Üniversitesi öğrencilerinin sorun yaşadığı kentiçi toplu taşımada, öncelikli olarak öğrencilerin talep lerine cevap verilmesi açısından ağırlıklı olarak hizmet vermeye başlayan Citibus otobüsleri kentiçi toplu taşımada katkı sağlamasının yanı sıra rekabeti ve hizmet kalitesini de artması bekleniyor.
Şehir merkezinde bazı mahallelere dolmuşların çıkmadığı ve bu konuda taleplerin üst seviyelere ulaştığı Bayburt ’ta, mevcut özel sektöre ait 25 dolmuş aracı hizmet vermesine rağmen yeterli olamıyor. Bunun üzerine 5 adet Anadolu Isuzu Citibus halk otobüsünü hizmete alan belediye sadece üniversite öğrencilerine yönelik hizmet veriyor.
Mevcut 25 dolmuşla birlikte hizme- te başlayan Anadolu Isuzu Citibus’lar ile toplam 35 dolmuş aracı kentiçi toplu taşımada hizmet vermiş olacak.
 
BAYBURT KART
Bayburt Belediyesi’nin Anadolu Isuzu Citibus otobüsleriyle birlikte yeni bir uygulaması da hayata geçti. Citibuslar’da Bayburt’ta bir ilk olan kartlı sistem kullanılıyor. Bayburt Kart adı verilen kartlı sistemden şehit yakınları ve gaziler, öğrenciler, engelliler, emekli, 65 yaş üzeri ile sivil olmak üzere tüm vatandaşlar yararlanıyor. 65 yaş üzeri vatandaşlar, şehit yakınları ve gaziler ise otobüslerden “Ücretsiz” faydalanıyor.