21 MAYIS 2019 SALI

Transist 2018 umut dağıttı

Transist 2018 geleceğe dönük umut veren ödülleriyle dikkat çekti. Bu yıl ki etkinlikte ulaşım konuşuldu, güzel mesajlar verildi.

Ekleme: 16 Kasım 2018 Cuma 22:45/ Güncelleme: 16 Kasım 2018 Cuma 22:45

11. Transist 2018 İstanbul Ulaşım Kongre ve Fuarı’nda üst düzey ka- mu yetkilileri, çok sayıda akademik ve sivil toplum kuruluş temsilcileri ile ulaşım sektörünün profesyonellerinin konuşmacı oldukları Transist 2018 temaları; 4C Cost: Maliyet, Capacity: Kapasite, Congestion: Sıkışıklık ve Connection: Bağlantı konuları oldu. Yurt geneli çalışmaların evrensel değişime uygun gelişim esaslarına göre entegre anlayışla değerlendirilip, başarı getiren uygulamaların ödüllerle taltif edilmesi ge- leceğe dönük farkındalığa verilen öneminde göstergesi oldu. Kongre- ye sürekli katılıp, etkinliği yeni yapılanmaya dönük yönlenişle bütünleştiren birçok üretici firmanın yeni üretimleri beğeni topladı. Özel işletmeci ilgisinin gelişmelere duyarlı olduklarını gösteren katılımları, topyekûn yenilenmenin bütünlük için- de ortak akılla ve “Akıllı” bir sinyal olarak değerlendirilmesi, üreticiler açısından ilgi çekti.

Transist’te Başkan Mücahit Yanılmaz ve ekibi tarafından Elazığ Belediyesi’nin gösterdiği başarı ve gelişme her açıdan takdire şayan olarak kabul edildi. Özellikle,  gelişime yakın duruşu ve ortak akıl ile meseleye bakması ödül almasını gerektirdi.

 

 

 

 

Üreticiler de destek verdi

TRANSİST 2018 etkinliği üretici safından da oldukça olumlu işaretler verdi. Üretimde sağlanan gelişmelerin yeni değişimleri beraberinde getireceğini gösteren işaretler bu alanda da gözle görülür işaretler verdi. Aselsan’ın ileri teknoloji konusunda yaptığı Milli üretime dayalı başarıları, geleceğin birçok yeni kazanımını işaret etti. MBT’nin ülkemizde ürettiği yeni Conecto halk otobüsçüleri arasında ekonomik ve kazandıran diye ilgi görürken, Intouro’da aynı ilgiyi gördü. Bir diğer katılımcı AKIA’nın solo otobüsü ve yeni nesil çiftkatlı otobüsüne ilgi bir hayli yoğundu. ZF standı ise her zaman olduğu gibi yenilikler hakkında bilgi alma noktası olmayı sürdürdü. Özel Halk Otobüsçüleri’nin ziyaretleri memnun etti.