24 NİSAN 2019 ÇARŞAMBA

Muğla’da toplu taşımaya gözaltı

Muğla Büyükşehir Belediyesi Araç Takip ve Filo Yönetim Birimi, vatandaşlardan gelen şikayetlerle birlikte gün içinde hizmet veren 4 Bin 315 aracın takibini yapıyor...

Ekleme: 15 Kasım 2018 Perşembe 05:14/ Güncelleme: 15 Kasım 2018 Perşembe 05:14
MUĞLA-Büyükşehir Belediyesi tarafından canlı ve geçmişe dönük kamera kayıtları üzerinden toplu taşıma araçları, öğrenci servis araçları ve Büyükşehir Belediyesine ait resmi hizmet araçlarının takip edilmesi ve vatandaşlardan gelen taleplerin incelenmesi amacıyla 2015 yılında hayata geçirilen Araç Takip ve Filo Yöne- tim Birimi, 4 Bin 315 aracın takibini yapıyor.
İl genelinde 1521 adet toplu taşıma aracını on-line kamera ve takip sistemi üzerinden, 2 bin 094 adet öğrenci servis aracı ve 700 adet belediye aracının ise takip cihazları üzerinden takibini yapan birim araç kullanımı esnasında yapılan ihlallere anında müdahale ederek idari işlem süreci başlatmak için emniyet birimleri ile temasa geçiyor. Vatandaşların daha güvenilir seyahat etmesi için Araç Takip ve Filo Yönetim Biriminin 7/24 araçları takip ettiğini belirten Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Alper Kolukısa; “Araçlarda bulunan kamera sistemleri ile 1521 adet toplu taşıma aracını on-line kamera, 2 bin 094 adet öğrenci servis aracı ve 700 adet belediye aracının ise takip cihazları üzerinden sürekli olarak takip ediyoruz. Araç şoförlerinin trafik ve yolcu güvenliğini tehlikeye atacak şekilde gerçekleştirdikleri, hız ihlalleri, araç içerisinde sigara içmesi, seyir esnasında telefonla görüşülmesi, ücretsiz seyahat hakkı bulunan vatandaşların seyahat hakkının engellenmesi gibi birçok konuda kural ihlali yapan şoförlerimizin önünde bulunan ekrana uyarı mesajı gönderiyor ve hatasının tekrarlamamasını rica ediyoruz. Uyarılan şoförün hatasını tekrarlaması durumunda idari cezai işlem uygulanması çalışma başlatılıyor” diyor.