17 TEMMUZ 2019 ÇARŞAMBA

ZF “Katarlama Konvoyu” sistemi!

ZF, ağır ticari araçlarda kullanılmak üzere “Katarlama Konvoyu” oluşturan birbirine entegre teknolojiye sahip projesinde birçok kabiliyeti içinde barındırıyor…

Ekleme: 3 Kasım 2018 Cumartesi 00:29/ Güncelleme: 3 Kasım 2018 Cumartesi 00:29
ZF’nin sunduğu teknolojiler, ticari araçların görme, düşünme ve uygulama gibi yetkinliklere sa- hip olmasına olanak sağlıyor. Algılayıcılar, denetim yazılımları ve işletim sistemleri arasındaki etkileşim, katarlama konvoyu çalışmalarında büyük önem taşıyor.
 
ZF, 2021 yılına kadar Avrupa yollarında çok markalı “Katarlama Konvoyu” hedefinin gerçekleşmesi amacıyla, AB tarafından des teklenen ENSEMBLE projesinde kamyon üreticileriyle birlikte çalışırken, ilk defa “Kamyon İnovasyon Ödülü” almayı başarıyor.
ZF’nin mevcut portföyünde sahip olduğu teknolojik birikim, kamera ve radar algılayıcıları, ZF ProAI süper bilgisayarı, ReAx elektrohidrolik ticari araç sürüş ve TraXon şanzıman sistemleri gibi bir “Katarlama Konvoyu” oluşturmayı mümkün kılıyor.
 
ZF’nin Ticari Araç Teknolojileri Bölümü Başkanı Fredrik Staedtler; “Katarlama Konvoyu gibi sü- rüş fonksiyonları oluşturmak, ZF- ’nin yenilikçi teknolojileriyle müm- kün. Kamyon üreticilerine taşımacılığı verimli kılan ağ bağlantılı sistemler sunuyoruz” diyor.