20 TEMMUZ 2019 CUMARTESİ

Denizli toplu taşımada Yerli ve Milli değişim!

Denizli Büyükşehir Belediyesi Otobüs İşletmesi Tesisleri’nin açılışı ile ulaşım filosuna kattığı 80 yeni otobüsün hizmete girmesi dolayısıyla bir tören düzenlendi...

Ekleme: 3 Kasım 2018 Cumartesi 00:21/ Güncelleme: 3 Kasım 2018 Cumartesi 00:21
DENİZLİ-Büyükşehir Belediyesi, Denizli’de Yerli ve Milli toplu taşıma araç değişimini BMC’nin yeni nesil 80 adetlik otobüsüyle şimdilik tamamladı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Otobüs İş- letmesi Tesislerinde düzenlenen törene; Denizli Valisi Hasan Karahan, AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan ile Denizli Milletvekilleri Şahin Tin ve Nilgün Ök, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, BMC Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak, BMC Yö- netim Kurulu Üyesi Yasin Öztürk, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, açılış konuşmasında 5 yıl önce Büyükşehir statüsüne kavuşan Denizli'nin her yönüyle örnek bir şehir olduğunu söyledi. Başkan Zolan; “Tüm büyükşehirlerde olduğu gibi Denizlimizde de ulaşımla ilgili ihtiyaçlar var- dı. Biz de son 3 yılda bütçemizi %70’e yakınını ulaşıma aktardık. Çünkü, an ketlerde, çalışmalarda ulaşımla ilgili sıkıntılar vardı. Bunu çözmek de bizlerin göreviydi. Büyükşehir olarak bir çok köprülü kavşaklar yaptık, ulaşımın akışını hızlandırdık. Sıkışıklığı büyük ölçüde giderdik” dedi.
2004 yılında Denizli 134 Bin araç olduğunu, bugün 404 Bin araca ulaştığını vurgulayan Başkan Zolan; “Araç sayısı 3 kat arttı ama sokaklar caddeler aynı. Kavşak düzenlemeleri, köprülü kavşaklar, yerli ve milli projemiz trafik yönetim sistemi ile trafikte yaşayan sorunları en aza indirmek için gayretlerimiz oldu. Bugün daha rahat haldeyiz. Yeni bulvarlar, yeni çevre yolları açarak Denizlimizin ulaşımını rahatlatmakla ilgili gayretlerimiz de- vam ediyor” dedi.
Trafik sorunun önemli çözüm yollarından birisinin de toplu taşıma olduğunu ifade eden Başkan Zolan; “Özel araçları ihtiyaç olmaktan çıkarırsak şehrimizin trafik akışında bir mesafe alacağımızı biliyoruz. Bugüne kadar 150 otobüsümüzle hizmet verdik. Vatandaşlarımızdan yeni hat veya hattaki otobüs sayısını artırma ile ilgili talep geldi. Biz bu talebe göz yumup geçemezdik ve bugün 80 adet BMC otobüsümüz daha burada” dedi.
Vatandaşlardan toplu taşımayı tercih etmelerini isteyen Başkan Zolan; “Denizli’de akıllı trafik var. Telefonunuza ‘Otobüsüm nerede?’ diye sorduğunuz da otobüsümüzün nerede olduğunu görüyorsunuz. Durakta beklemeye de  son verdik. Denizlimiz’e gece gündüz hizmet ediyoruz. Yeni otobüslerimiz ve tesislerimiz Denizlimiz’e hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.