18 NİSAN 2019 PERŞEMBE

Kaptanlar Kulubü’nden Hayri Baraçlı’ya ödül

Kaptanlar Kulübü Ulaştırma Platformu tarafından her yıl bir kişiye verilen “Sektör Üstün Hizmet Ödülü” 2018 yılı için İBB Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı’ya verildi...

Ekleme: 12 Ekim 2018 Cuma 21:59/ Güncelleme: 12 Ekim 2018 Cuma 21:59
İSTANBUL-İTÜ Arı Teknokent’te Kap tanlar Kulübü tarafından düzenlenen “Ulaştırma Platformu Panel ve Ödül Töreni” etkinliğinde, sektörün önde gelen federasyon ve firma yöneticileri bir araya geldi ve törende, İBB Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı’ya “Sektör Üstün Hizmet Ödülü” takdim edildi.
Ulaştırma Platformu’nun 4 yıldır düzenlediği ve her sene bir kişiye verilen “Sektör Üstün Hizmet Ödülü” alan İBB Genel Sekreteri ve eski İETT Genel Müdürü Dr. Hayri Baraçlı’ya ödülünü TÖHOB Genel Başkanı İsmail Yüksel ve Özel halk Otobüsleri Esnaf Odası ile birlikte İstanbullu Özel Halk Otobüsleri şirket başkanları verdi. Ödül nedeniyle bir konuşma yapan Dr. Hayri Baraçlı, İETT Genel Müdürü olduğu dönemden bugüne, kentiçi yolcu taşımacılığı kapsamında, yeni ihale modelinden kaptanların eğitimleri ve Özel Halk Otobüsçü- leri’nin paydaşları olarak sektördeki kurumsal yapılanmaları, buna dönük atılan  diğer adım ve gerçekleştirilen tüm projeler hakkında bilgi verdi. Baraçlı, daha sonra şöyle konuştu; “Beni bu ödüle layık gören başta, Kaptanlar Kulübü ve Ulaştırma Platformu olmak üzere, Özel Halk Otobüsçüleri ve di- ğer sektör mensuplarına teşekkür ede rim. Birbirimizden çok şeyler öğrenip, bugünlere geldik. Bundan sonra da birlikte kalite ve konforlu hizmet için yol alışımızı sürdüreceğiz.”
TÖHOB Genel Başkanı İsmail Yük- sel de; “Birçok gelişmenin sağlandığı ama yeterli olmadığını bildiğimiz çalışmalarımızla Özel Halk Otobüsçüleri’nin sorunlarını çözmek, daha ka- liteli ve konforlu taşıma için esnaf bek lentilerini de dikkate alan sistem için çalışmalara işbirliğiyle devam edeceğiz. Sayın Baraçlı’nın da bu konudaki desteklerini unutmadık. Kendisine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.  
 
ELEKTRİKLİ ARAÇLAR
Etkinlik kapsamında düzenlenen “Elektrikli ve Otonom Araçlar” panelinde, elektrikli araçların gelişimi, dünyadaki yükselişi ile uygulamalar ve ülkemizdeki buna dönük yansımaları ele alındı. Oturumu yöneten TEHAD Başkanı Berkan Bayram, konuşmacıları da CNNTürk adına Ozan Onat, ABB adına Metin Uçar ve Mutlu Akü adına da Doç. Dr. Muhsin Mazman elektrikli araçlar ve otonom sürüş teknolojisinin bilgi ve deneyimlerini paylaştılar.
 
BARAÇLI’YA ÖZEL İLGİ
İETT Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı’yı karşılayan Özel Halk Otobüsçüleri, ayaküstü sohbet edip, geleceğin ya- pılanmasına dönük bilgi alışverişi yaptılar. Baraçlı’nın “Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu”na seçilmesinden dolayı da memnuniyetlerini dile getirdiler.