21 MAYIS 2019 SALI

Kırşehir ulaşım yeni yüzüyle

Kırşehir Belediyesi “Ulaşım Master Planı” çerçevesinde 10 adet 12, 18 adet de 8.5 metre olmak üzere 28 adet yeni nesil otobüsler ile hizmet vermeye başladı...

Ekleme: 8 Ekim 2018 Pazartesi 01:33/ Güncelleme: 8 Ekim 2018 Pazartesi 01:33
KIRŞEHİR-Belediye Başkanı Yaşar Başkan Bahçeci; “Şehrimiz, her şeyin en güzeline layık ve gayretimiz hep güzel ve kalite hizmeti insanımıza yaşatmak” dediği anlayışının bir örneğini daha gerçekleştirdi. Kırşehirli’ler, 10 adeti 12 metre ve 18 adeti de 8.5 metre olmak üzere 28 adet yeni nesil toplu taşıma otobüsleri ile ulaşımlarını sağlamaya başladı.
Başkan Bahçeci, “Ulaşım Master Planı” ile ilgili yaptığı açıklamada; “Şehrimizin geleceği açısından son derece kritik bir uygulamaya 01 Ekim 2018 Pazartesi günü geçtik. Şehirler, şehir merkezlerini toplu taşıma, bisiklete ve yaya uygun hale getirmezse o zaman şehirler artık yaşanmaz hale gelir. 28 tane otobüsümüz ile 10 hatta herkesin her yere ulaşabildiği sabah 6’dan gece 24’e kadar şehirde ulaşım hareketliliğinin olduğu konforlu, güvenli, ekonomik hızlı bir şekilde her yere ulaşabildiği bir sistem oldu. Kartlı sistem olduğu için istismar da olmayacak 45 dakika içinde otobüs de değiştirseniz tek ücret ödeyeceksiniz” dedi.
Başkan Bahçeci ayrıca, yeni nesil toplu taşıma için de “Akıllı Kart”lar ile ulaşım sağlamaya başladıklarını belirtti. Başkan Bahçeci; “Cacabey Meydanı’nda kurduğumuz bilgi çadır ile görevli arkadaşlarımız vatandaşlarımıza hizmet veriyorlar. Sisteme vatandaşlarımız alışana kadar kartlar nereden alınır, hat lar nereden geçer, nereden nereye gideriz, otobüslerde kartları nasıl kullanılır bunlarla ilgili geniş bilgilendirilme yapılıyor. Yerleşik şehirde yaşan herkesin akıllı bir kartı olacak. Akıllı kartı olmazsa otobüsü kullanamayacak. İleride akıllı bisiklet ve ilave uygulamalar da olacak. Şehrimize ilk defa gelecekler için kullan, atlık kartlarımızda olacak. Bağbaşı dolmuşçu kardeşlerimiz girmedi, diğer dolmuşçu kardeşlerimiz bu sisteme girdi” diye konuştu.