21 MAYIS 2019 SALI

Otokar’dan İzmir’e ödül

“Yerel Yönetim Zirvesi” başlığı altında yapılan ödül töreninde, hayata geçirdiği projelerle İzmir ve Lüleburgaz’ı günden güne daha güzel bir geleceğe taşıyan belediye başkanlarına ödülleri verildi...

Ekleme: 7 Ekim 2018 Pazar 23:22/ Güncelleme: 7 Ekim 2018 Pazar 23:22
İZMİR-Otokar, bir kez daha, bu yıl 10.’su gerçekleştirilen Yerel Yönetim Ödülleri’nin “Kent İçi Ulaşım” kategorisi sponsoru ol- du. Geniş ürün gamı ve ulaşımda akıllı teknolojiler üzerine global ölçekte yürüttüğü çalışmalarla sektörde birçok ilki imzalayan Otokar, “Kent İçi Ulaşım” kategorisinde İzmir Büyükşehir Belediyesi ile “Kentsel Tasarım” kategorisinde Lüleburgaz Belediyesi’ne ödülünü takdim etti. 
Bu yıl, “Yerel Yönetim Zirvesi” başlığı altında, uluslararası statüde gerçekleştirilen ve yurtdışından da belediye başkanlarının ağırlandığı organizasyon geniş bir katılımla Valide Sultan Gemisi’nde düzenlendi. Türki- ye’ye katma değer yaratan birbirinden değerli projelerin ödüllendirildiği organizasyonu Otokar olarak bir kez daha destekle- mekten mutluluk duyduklarını belirten Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül; “1963’te başlayan yolculuğumuz boyunca kullanıcılarımızın bize duyduğu beğeni, güven ülkemiz için daha da iyisini yapmak için bizi daime cesaretlendirdi. Türk mühendisinin tasarım gücüyle birçok ilke imza attık; Türkiye’nin ilk küçük otobüsünü, ilk şehirlerarası otobüsünü, ilk elektrikli otobüsünü tasarladık, Türk işçisinin emeğiyle ülkemizde ürettik. Sektörde 55. Yılı’nı kutlayan şirketimiz, sizlerin aracılığıyla modern ve çevreci taşımacılığa hizmet etti; her gün binlerce yolcuya doku- nan bir marka konumuna ulaştı. Bugün, sizlerin değerli referansları ile global pazarda da Türkiye’yi temsil ediyoruz. İtalya’dan Almanya’ya, Ürdün’den Malta’ya kadar birçok ülkede yüzbinlerce yolcuyu güvenle taşıyoruz. Ürettiğimiz araçlarımızı dünyada 60’dan fazla ülkeye ihraç ediyoruz. Ne mutlu ki; yüksek adetli ihalelerde de ülkemizi başarıyla temsil ederken, katma değer yaratıyoruz” dedi. 
Otokar’ın kentiçi taşımacılıkta Avrupa- ’da ürün ve hizmetleri ile büyük beğeni kazanmaya devam ettiğini kaydeden Akgül; “Kısa süre önce Bükreş Belediyesi ile 400 otobüslük anlaşmasını imzaladık. Bir Türk markasının bugüne kadar tek kalemde aldığı en büyük otobüs ihracatı sözleşmesini imzalamaktan büyük bir gurur duyduk. Sahip olduğu bütün gücü öncelikle ülkesine hizmet etmek için kullanan Otokar, yurtdışında elde ettiği deneyimi yurtiçine de yansıtıyor. Kazandığımız deneyim ile sizlere daha iyi hizmet vermek için çalışıyoruz. Çok iyi biliyoruz ki; siz değerli yöneticilerimiz de halkımıza kusursuz hizmet etmek için büyük bir emek sarf ediyor; ülkemizin refahına katkı sağlayacak çalışmalara imza atıyorsunuz. Otokar olarak 55 yıldır olduğu gibi, önümüzdeki yıllarda da hizmetlerinizi her zaman bir adım öteye taşımanız için dai- ma yanınızda olacağız” açıklamasını yaptı.
Konuşmasında Otokar’ın “Akıllı Ulaşım Teknolojileri” konusunda da global ölçekte çalışmalar yürüttüğünü belirten Akgül, gecede ödül alan ve katılan kurumları tebrik etti. Türkiye’nin kendi alanlarında uzman, saygın ve akademik isimlerinden oluşan seçici kurul tarafından farklı kategoride bir çok projenin titizlikle değerlendirildiği Yerel Yönetim Ödülleri’nde Kent İçi Ulaşım Kategorisi’nde İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Mert Yaygel’e ödülünü Otokar Genel Müdür Yardımcısı H. Basri Akgül takdim etti. Kentsel Tasarım Kategorisi’nde Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli ise ödülünü Otokar Kamu Satışları Müdürü Mahir Özşeker’den aldı.