20 NİSAN 2019 CUMARTESİ

Gelişmeler değerlendirildi

Geçtiğimiz hafta, Yeni İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Beşir’in ev sahipliğinde toplanan şirket başkanları kentiçi toplu taşıma konusundaki gelişmeleri ele aldılar...

Ekleme: 13 Ağustos 2018 Pazartesi 06:04/ Güncelleme: 13 Ağustos 2018 Pazartesi 06:04
Yeni İstanbul A.Ş., Mavi Marmara Ulaşım A.Ş. Özulaş A.Ş. ve Öztaş Ulaşım A.Ş. başkanları ile sonradan toplantıya dahil olan İstanbul Ulaşım A.Ş. başkanı, sorunlarla birlikte yurt geneli yaşanan gelişmeleri ve esnafa yansımalarını değerlendir diler. Başkanlar, harici gelişmelerin ekonomik sıkıntıya dönüşebilecek sonuçlar vermemesi için de bütünlüğe destek sağlayan uygun çözümlerin ele alınmasının konularını görüştüler.
 
Şirket başkanları, şirketler arası ilişkiler ve şirketlerinin iç sorunlarının çözümüne aynı anlayış ve değerlendirme ile özen göstererek, bu zorlu dönemin atlatılması gerektiğinde hemfikir oldukları dile getirdiler. Taşıma hizmetinde yaşanan sıkıntıların yeni sorunları tetiklememesi için yapılacaklar üzerinde ortak akılla davranacalarını belirttiler. Belediyelerin sorunların çözüm anlayışına adil yaklaşım göstermelerinin çok daha önem li olduğuna değindiler.