26 HAZİRAN 2019 ÇARŞAMBA

Adana’da nakit dönemi bitti!

Adana’da belediye otobüsleri ve metroda olduğu gibi 1 Ağustos’tan itibaren özel halk otobüsleri ve dolmuşlarda da Kentkart, Araçkart ve temassız kredi kartları geçerli...

Ekleme: 3 Ağustos 2018 Cuma 20:36/ Güncelleme: 3 Ağustos 2018 Cuma 20:36
ADANA-Adana’da kentiçi toplu taşıma hizmetlerinde tam otomasyona geçiş sürecinin tamamlanmasının ardından 1 Ağustos 2018 tarihinden itibaren özel halk otobüsleri ve dolmuşlarda da paralı biniş uygulaması sona erdi ve vatandaşlar, Kentkart, Araçkart ve temassız kredi kartlarını kullanarak seyahat etmeye başladı.
Adana Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı, geçtiğimiz hafta, toplu taşıma hizmetinin güvenli ve ekonomik şekilde yürütülmesi amacıyla uygulamaya konulan elektronik ücret toplama sisteminde tam otomasyon sağladı. Buna göre, 1 Ağustos’tan itibaren belediye otobüsleri ve metroda olduğu gibi özel halk otobüsleri ve dolmuşlarda paralı biniş uygulamasının sona ereceği duyurdu. Anılan tarihten itibaren vatan daşların özel halk otobüsleri ve dolmuşların tamamın- da Kentkart, Araçkart ve temassız kredi kartlarını kullanarak toplu taşıma hizmetinden yararlanacağı belirtildi.