19 HAZİRAN 2019 ÇARŞAMBA

En doğru tercih!

Gelecek üzerine şekillendirilen entegre kentiçi toplu taşımanın AUS ile birlikte planlanması, kent ekonomilerini bir adım öne çıkarıyor...

Ekleme: 3 Ağustos 2018 Cuma 20:26/ Güncelleme: 3 Ağustos 2018 Cuma 20:26
Değişen ve gelişen yeni dünyada entegre ve ileri teknoloji üretenlerin uygulamalarıyla kentiçi toplu taşıma sistemleri değiştirilirken, geleceği de şekillendiren bir yapı kuruluyor. Buna, Akıllı Ulaşım Sistemleri de eklenerek, ülkelerin, yeni nesil kentlere uyum sağlamasını kolaylaştıracak hem ekonomik, hem sosyolojik parametreleri değiştiriliyor.
 
Ayrıca, entegre yapılanma ile birlikte, ileri teknolojiye dayalı yol seyir ve lojistik hizmet sistemi, kent ekonomilerine dayalı ileri teknolojik üretimleri gelişmekte olan bünyenin içine dahil etmeyi sağlıyor. Bu durum, geleceğe uygun düzenlemede gelişmiş sistemlerin kullanılması için hedeflenen “Özel Taşımacılık” kurumsallığını öne çıkarıyor.
 
2023 hedefini belirleyen ülkemizde, otomotiv endüstrisinin gelişmişliğine uygun işletmeciliğin de geliştirilerek, değişimde ilk sıralara ulaşması amaçlanırken, ihtiyaçlara uygun bir yapı kurulmasını getiriyor. Yeni üretimlerle evrensel sistem kurucularının gelişmekte olan ülkelere dönük destekleri bu anlayışla ele alınarak, sisteme dahil ediliyor.
 
Amaçlanan yapının hedeflerimizle örtüştürülerek yol alınması, geleceğin sisteminde bizi hak ettiğimiz yere ulaştırabilir. Ancak, burada bize düşen asıl mesele hedeflenen entegre yapıyla örtüşecek ortak bir strateji üze rinden, bu çerçevede yola devam etmemizi gerektiriyor. Bu gerekliliğe göre hareket et- mek en doğru tercih olarak gözüküyor.