20 TEMMUZ 2019 CUMARTESİ

Temsa Yaşaroğlu ilk yarıda hedefe ulaştı

2018 yılı başında 1.000 adetlik satış hacmi hedefleyen Yaşaroğlu Otomotiv, daha yılın ilk yarısında 400 araç satışı gerçekleştirerek hedeflerine yaklaştı...

Ekleme: 27 Temmuz 2018 Cuma 21:57/ Güncelleme: 27 Temmuz 2018 Cuma 21:57
YAŞAROĞLU Otomotiv, Temsa iş birliğiyle büyümeye devam ediyor.  Yaşaroğlu Otomotiv, yılın ilk yarısında özellikle Ege ve Marmara bölgesin de Prestij SX teslimatları ile satış hacmini büyük ölçüde ivmelendirdi. Son olarak İzmir, Muğla, Çanakkale, Balıkesir, Erzurum ve Kırklareli olmak üzere toplam 6 ilde teslimat ger çekleştiren şirket, 12 firma filosuna 2018 Model Temsa Prestij SX ve2018 Model Temsa Safir Plus kattı. Geçen yıl sıfır ve ikinci elde toplam 780 adetlik satış hacmi gerçekleştiren şirket, bu yılın ilk yarısında sıfır ve ikinci elde yakaladığı 400 adetlik satış ile yıl sonuna kadar ulaşmayı beklediği 1.000 adetlik satış hacmini yakalamayı hedefliyor.
Turizm şirketlerinin filolarına büyütmeye gitmesiyle birlikte yeni tercihleri Temsa olu- yor. Yaşaroğlu Otomotiv geçtiğimiz günlerde 6 ilde 12 turizm firmasına Temsa marka araç teslimi gerçekleştirdi. Truva Turizm, Pamukkale Turizm, MUTTAŞ. A.Ş., Işık Turizm ve Alko Turizm gibi büyük şirketlere gerçekleştirilen teslimatta Erzurum ve Balıkesir’e 2’şer adet, İzmir’e 4 adet Çanakkale’ye 5 adet, Kırklareli’ne 1 adet olmak üzere 14 adet 2018 Model Temsa Prestij SX, Muğla’ya ise 8 Adet 2018 Model Temsa Safir Plus 13M 56+1+1 olmak üzere toplam 22 Temsa marka araç teslim edildi.
Temsa araçlarının sektördeki şirketler için katma değerli bir yatırım olduğuna dikkat çeken Yaşaroğlu Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Özkan, Temsa ile yıl sonuna kadar hedef satış hacminin üzerine çıkmayı öngördüklerini be lirterek, “Temsa bizim için doğru bir partner. Onlardan aldığımız güçle ilerliyoruz. Çok zorlu geçen süreçlerde başarılı olmak için elimizden gelen gayreti gösterdik. Sene başında 2018 yılının Prestij’in altın yılı olacağını ifade etmiştim. Veriler de bunun doğruluğunu gösteriyor. 2018 yılı sonuna kadar 1.000 adet satış hedefimiz vardı. İlk yarıda hedeflerimize yaklaşarak 6 ayda sıfır ve ikinci elde 400 adet araç sattık. Bu tempoda devam edersek yıl sonuna kadar hedeflerimizi tut tururuz” dedi. 
Ağırlıklı olarak servis taşımacılığı alanındaki müşteri gru buna satış yaptıklarına dikkat çeken Özkan turizmdeki hareketliliğin satışlara da yansıdığını vurgulayarak, şöyle devam etti: “Özellikle turizmde yurtdışı rezervasyonların canlanması, bölgedeki mega projele rin hız kazanması ve belediye lerin araç alımlarının artmasıyla birlikte talep de canlandı. Dolayısıyla bizim de bu alana araç satışlarımız arttı. Bunun dışında, araç gruplarımızı da büyüttük. 27’lik ve 29’lukların yanı sıra Temsa ile birlikte 46- 50 kişilik olan büyük otobüs grubuna da hi- tap etmeye başladık. Özellikle 2019’da büyük otobüste daha yoğun olacağız. Artık hem küçük hem büyük otobüs pazarındayız. Yıl sonuna doğru satış sonrası hizmeti verecek yatırımımızı devreye alarak hizmet ağımızı daha da genişleteceğiz.” 
Konuya ilişkin açıklama yapan Ege Bölge Satış Yöneticisi İrfan Özsevim ise Ege Bölgesi’nde Temsa ağırlığının gi- derek arttığına dikkat çekerek, “Ege Bölgesi Temsa kalesi ha line gelmeye başladı. Diğer bölgelerde etkinliğimizi gün geçtikçe artırıyoruz.  Yaşaroğ lu Otomotiv ile yaklaşık 2 yıldır iş birliği içerisindeyiz. Bu iş birliğinin artarak devam etmesi temennisi ile teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.