26 MART 2019 SALI

Ziyaret mini zirveye dönüştü

Özulaş Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Sedat Şahin’e tebrik ziyaretleri sürüyor. Geçen hafta, Başkan Şahin’i makamında ziyaret eden TÖHOB ve Mavi Marmara ile Yeni İstanbul şirket yöneticileri adeta mini bir zirve gerçekleştirdiler...

Ekleme: 23 Temmuz 2018 Pazartesi 01:42/ Güncelleme: 23 Temmuz 2018 Pazartesi 01:42
 
İSTANBUL-Özulaş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilen Sedat Şahin ve Yönetim Kurulu’na tebrik ziyaretleri sürüyor. Geçtiğimiz hafta, TÖHOB Baş kanı İsmail Yüksel ile Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Durgun ve Genel Sekreter Onur Orhon başkanlığa seçilmesi nedeniyle Şahin ve yönetimini şirket merkezinde ziyaret ederek Başkan Şahin’e görevinde başarılar dilediler.
“Özulaş esnafının tercihi herkesin önem vermesi gereken tercihtir. Sayın Şahin’in göreve getirilmesinin şirket ve tüm esnaf için hayırlara vesile olmasını diliyor, yeni yönetime başarılar diliyorum” diyen, TÖHOB Başkanı İsmail Yüksel, ortak anlayış ve ortak akla dayalı her birlik girişimine destek vereceklerini dile getirdi.
Sorunlara farklı bir bakış ve ortak anlayışla çözüm bulunmasında esnafın yüzünü güldürecek çözüm isteyenlerin oylarıyla göreve getirildiğini dile getiren Başkan Şahin de tebrik ziyareti gelenlere teşekkür ederek, duyduğu memnuniyetini belirtti.
Gerçekleştirilen kutlama kapsamındaki nezaket ziyaretinde, ülke geneli gelişmeler ve toplu taşıma sistemi ile özel halk otobüsçülerinin ivedi çözüm beklediği konulara da değinildi.
 TÖHOB’un ziyareti sırasında, Mavi Marmara Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Gürler ile Yönetim Kurulu ve daha sonra, Yeni İstanbul A.Ş. Başkan Yardımcısı Nihat Pelen ve Yönetim Kurulu üyeleri de ziyarete geldiler. Sanki sözleşmiş gibi bir araya gelen ziyaretçilere çok memnun olduğunu söyleyen Özulaş Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Şahin, istişarenin sünnet olduğuna dikkat çekerek, özel halk otobüsçülerinin birbiri ile ortak yol almasından yana olduğunu dile getirdi.
Birlikte olmanın önemli olduğunu söyleyen Şahin, yöneticilerin birbirlerini ziyaret etmesinin önemli olduğuna vurgu yaptı. Kendisi için verilen görevin sadece hizmet anlamında önemli olduğunu, her görevin geçici olduğunu da bildiğine değinerek; “Önemli olan esnaf sorunlarına çare üretme, bunun için elbirliği ile çalışmak. Ekibimle bütün şirketlerle bu konuda birlik içinde ça- lışmaktan yanayız. TÖHOB ülke geneli çatı örgütümüzdür” dedi.
İlginç bir buluşmaya sahne olan Özulaş ziyareti, bu haliyle kendiliğinden sorunların ortak ele alındığı mini bir zirveyi çağrıştıran görüşmelerin yapılmasına vesile oldu.
Gazetemizin de bulunduğu ziyaretteki görüşmelerde Mavi Marmara Yönetim Kurulu Başkanı ve TÖHOB Baş- kan Vekili Ramazan Gürler, ferdiliğin zararlarından söz edip; “Liderle, sektörün öncüleri gelişmelere ortak anlayışla yaklaşmalı. ‘Biz’ diyebilmenin öne çıktığı sıra hiç kimse, ayrılıktan yana, nifak tohumları ekmemeli. Bu durum hepimiz için daha zor günler getirir” diye konuştu.
Yeni İstanbul Özel Halk Otobüsleri Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nihat Pelen, zor bir dönem yaşandığına dik kat çekerek, şirketlerin birlik içinde, ortak anlayışla sorunlara eğilmeli mesajı vererek; “İstanbul’un içine düşürülen dağınık yapılanma ancak, böyle bir kararlılıkla giderilir. Bunu ülke geneline göstermemiz lazım” diye konuştu.
Şirketlerin her kesimle birlikte, ortak akılla, örnek davranışlar sergilemesi gerektiği de vurgulanan bu buluşmada geleceğin değişim gerektiren yapılanmasında herkese görev düştüğüne de dikkat çekildi. Başkanlar özel halk otobüsçüleri olarak yeni mecralara yöneltici davranışların sonuç getirmeyeceğini vur- gulamaları da dikkati çekti.
TÖHOB Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul Halk Ulaşım A.Ş. Başkan Vekili Hasan Durgun, ülkede özel halk otobüsçülerine devletin en üzerinden verilen mesajlara doğru ve birlikte cevap verilmesi gerektiğine değinerek; “Artık düzenle birlikte kafalarda değişmeli. Bunun için bir araya gelerek aklı kullanmamız şart. Şunun şurası üç-beş kişiyiz ve geleceğimiz hakkında karar verirken, birbirimize güvenmiyoruz. Bu nasıl bir iştir” diye konuştu. 
 
 
BİRLİĞE “EVET”
 
Özulaş Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Şahin, ziyaretten duyduğu memnuniyet sonrası yaptığı açıklamada; “Biz, niyet ‘hayır, akıbet de hayra tevdi olsun’ diye yola çıktık. Hizmet üretmek için görev istedik. Esnaf da bunu doğru bulup onayladı. Elbirliği içinde inşallah güzel sonuçlara ulaşacağız. Bir olmalı, birlikte olmalıyız. Ben ve yönetim kurulundaki tüm arkadaşlarımla Özulaş yöneticileri olarak, esnafım ile beraber, her şeyde birlikteyiz. Birlikte olma talebinize de varız. Netice itibarı ile ‘birlikten güç doğar’ diyerek, hareket etmemiz daha doğru olur. Diğer şirket başkanı arkadaşlarımın da aynı düşüncede olduğuna inanıyorum. Aksi takdirde, burada şu anda birlikte olmazdık. Bu gelecek açısından umut verici bir durum olarak gözüküyor. Bu anlayışla ziyaretiniz için iyi dilekle bir olma çağrınıza ‘evet’ diyerek, hepinize ziyaretiniz için ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi.