26 MART 2019 SALI

Özulaş’ta Şahin dönemi

25. Seçimli Olağan Genel Kurulu’nda yönetimini yenileyen Özulaş A.Ş., başkanlığına Sedat Şahin ve ekibi seçti. İki adayın da kurumsal yapılanma vurgusu, ortaklarda memnuniyet uyandırdı...

Ekleme: 14 Temmuz 2018 Cumartesi 03:07/ Güncelleme: 14 Temmuz 2018 Cumartesi 03:07
İSTANBUL-Özulaş A.Ş.’nin 10 Temmuz Salı günü gerçekleştirdiği 25. Seçimli Olağan Genel Ku- rulu’nda şirket ortakları değişimden yana oy kullanarak Serhat Ak- çakaya’nın yaptığı başkanlığı bir yıllığına Sedat Şahin ve ekibine verdi. Özulaş’ta başkanlık göre- vini yürütürken, İstanbul Özel Halk Otobüsçüleri Esnaf Odası Başkanlığı’na seçilmesinden son- ra yeni isimlere de fırsat tanımak için Özulaş 25. Seçimli Olağan Genel Kurulu’nda başkanlığına aday olmadığını açıklayan İstanbul Özel Halk Otobüsçüleri Esnaf Odası Başkanı Göksel Ovacık; “Özulaş büyüyor, gelişiyor ve kurumsallığı ile örnek olmayı sürdürüyor.  Bu şekilde ve mar- ka olarak, ortaklarına daha iyi hizmetiyle gelişecek” diyerek, iki adaya da başarılar diledi.
Zübeyde Hanım Eğitim ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen 25. Seçimli Olağan Genel Kurulu’nda divan başkanlığını Yıldırım Yılmaz yaptı. Gündeme uygun gerçekleşen genel kurulda iki liste ile yapılan seçimde, Mavi Liste’de Sedat Şahin ve Yönetim Kurulu üyeleri; İsmail Demirel, Mehmet Arı, Ramazan Şen, Ka- dir Arduç, Savaş Boleli, Cahit Seçilmiş, Behçet Göksu ve Bekir uzun. Denetim Kurulunda Ersin Hasağdaş, Bülent Yağız ve Eyüp Berktaş yer alırken, Beyaz Liste’de Serhat Akçakaya ve Yönetim Kurulu, Selami Alan, Seba- hattin Can, Maşallah Batıhan, İsmail Koçin, Mustafa Peçe, Fesih Yıldızlı, Yılmaz Algül ve Yener Çito, Denetim Kurulu Ercan Taraklı, Celal Karadağ ve Ufuk Alimur yer aldı. Oylamanın sonucu Mavi Liste’den Sedat Şahin başkanı seçildi. 4 Bin 528 hissedarın oy kullanmadığı seçimde toplam 581 kişi oy verdi. 4’ünün geçersiz sayıldığı seçimde, Şedat Şahin ve ekibi 190 Bin 002 adet hisseye karşılık 238 oy alırken, Serhat Akçakaya ve ekibi de 170 Bin 355 hisseye karşılık 213 oy aldı. 
 
İYİ HAZIRLANMIŞLAR
Demokratik anlayışta gerçekleşen genel kurulda konuşan iki aday da özel halk otobüs işletmeciliğinin geleceği konusunda yapılması gerekenleri dile getirerek verecekleri hizmetleri anlatırken, birlik ve beraberliğin üzerinde durdu. İki adayın da kurumsal yapılanmanın gerekliliğine vurgu yapmaları ortaklarda memnuniyet uyandırdı.
Serhat Akçakaya, kimseyi ötekileştirmeden sistemin içinde tutarak birlik içinde yol aldıklarını, TÖHOB dahil tüm kuruluşlara yakın durduklarını, bunu ge- liştirerek sürdürmek istediklerini dile getirirken, yeni Başkan Sedat Şahin de sektörel gelişimde profesyonelliğin önemi ve gerekliliğine değindi.
Gelişimde herkese görev düştüğünü ve bugüne dek gelinen noktada gelişime geçmişten günümüze emek verenlerinde unutulmaması gerektiğine dikkat çe- kerek, birlik ve beraberlik içinde ötekileştirmeden yürümek için koşulları net oluşturmak istediklerini belirten Şahin, var olanı geliştirmek istediklerini, birlikte ve beraber yol alacaklarını dile getirerek; “Bugüne gelmemizde geç mişte görev alanların da katkıları var. Onlar da esnafın gelişmesi için çaba sarf etti. Biz bu yapılanları unutmayacağız. Bu nedenle, özellikle, esnafımızın sorunlarının çözümü konusun da TÖHOB yönetimi ile hemen herkesin, az ya da çok katkısını biliyor ve herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu.