20 NİSAN 2019 CUMARTESİ

Adanalılar’a 60 Avenue daha hizmet verecek

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından daha konforlu ulaşıma hizmet etmek amacıyla Temsa’dan satın alınan 60 Avenue otobüsün teslim töreni gerçekleştirildi...

Ekleme: 30 Haziran 2018 Cumartesi 00:51/ Güncelleme: 30 Haziran 2018 Cumartesi 00:51
ADANA-Teknoloji odaklı yatırımlarıyla dünyanın önde gelen otomotiv şirketleri arasındaki Temsa Tür- kiye’deki otobüs ve midibüs pazarında dört yıldır koruduğu pazar liderliğini pekiştirecek adımlara de- vam ediyor. Temsa son olarak, Türkiye’nin en büyük otobüs filolarından birine sahip olan Adana Büyük- şehir Belediyesi’ne 60 adet Avenue model otobüs teslim ederek, Adana ’daki araç parkını genişletmeyi sürdürdü. Adana fuar alanında gerçekleşen törene Adana Büyükşehir Be- lediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Tem- sa Genel Müdürü Hasan Yıldırım ve Temsa yöneticilerinin yanı sıra çok sayıda personel katıldı.
 
ADANA’NIN YÜZ AKI
Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, yaptığı konuşmada; “Temsa, Adana’nın haklı gururu, yüz akı, ulaşmayı hedeflediğimiz Türkiye’nin önemli bir üretim merkezidir. Yurt dışı gezilerimiz- de Temsa otobüslerini görüyoruz ve bir Adanalı olarak bunun sevincini yaşıyoruz. Temsa dünya- da otomotiv sektöründe ayrıca, kendi markasını kendisi üreten ve sürdürülebilir hale getiren iki-üç fabrikadan birisi” diye konuş- tu. Seçimlerini yaparken, otobüs üretimindeki yerlilik oranı en yüksek, konforu en iyi olanı tercih ettiklerini belirten Başkan Sözlü; “Büyükşehir Belediyesi olarak 2018 yılı itibarıyla Temsa’dan 60 adet 2018 model Avenue LF Plus’ı filomuza kattık. Bu otobüslerde yeni tekno- lojilik imkanlar kullanılmış olup araçların her türlü teknik verileri ni anlık olarak cep telefonu ve bilgisayarlardan takip etme imkânımız olacak. 2014 yılından itibaren toplam 143 adet Temsa Avenue ve ilçelerdeki vatandaşlarımıza da- ha iyi hizmet verebilmek adına oturma kapasitesi yüksek, yolcularımızın konforlu seyahat etmesini sağlayan 10 Temsa Tourma- lin araç aldık. Filomuza 2014 yılından bu yana 153 yeni araç alı- mı sağladık” dedi.
 
30 BİN ARACIN İZİ
Törende konuşan Temsa Genel Müdürü Hasan Yıldırım ise, Adana ’nın hem Sabancı Topluluğu hem de Temsa için çok ayrı bir anlamı olduğunun altını çizerken; “Sizlerin de yakından bildiği gibi Adana, Sabancı Topluluğu’nun ve Temsa ’nın temellerinin atıldığı yer. Bu gün dünyanın 66 farklı ülkesinde yollarda gördüğünüz, tamamen Türk mühendisleri tarafından tasarlanan ve Adana’daki fabrikamızdaki bantlardan inen yaklaşık 30 bin aracımız, her bir parçasında Adana ekonomisinden izler taşıyor. Dolayısıyla, Adana’daki fabrikamızda ürettiğimiz 60 adet Avenue model aracımızı, Adana Büyükşehir Belediyesi’ne teslim ediyor olmak bizler için mutluluk ve gurur kaynağı” diye konuştu.
Adana Büyükşehir Belediyesi ile iş birliklerinin uzun bir geçmişi olduğunu hatırlatan Yıldırım; “Ada na Büyükşehir Belediyesi’ne ilk teslimatımızı 2010’da yılında 10 adet Avenue model otobüsle gerçekleştirmiştik. Ardından 2015, 2016 ve 2017 yıllarında da yeni araçlarla filodaki Temsa markalı araç sayısını artırmayı başardık. Bugünkü teslimatla birlikte ise Adana Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetine sunduğumuz Temsa markalı araç sayısı 223’e ulaştı. Bunun yanında, bugün Adana Büyükşehir Belediyesi’nin otobüs filosu içerisinde Temsa markalı araçların payı da yüzde 50’yi aş- mış durumda” dedi.
Adana Büyükşehir Belediyesi ile yaptıkları anlaşma kapsamında, bu yıl içinde 10 adet elektrikli otobü- sü de belediye filosuna teslim edeceklerini ifade eden Yıldırım; “Hedefimiz yakın gelecekte bunlara çok daha fazlalarını eklemek. Üre- terek, yatırım yaparak, istihdam sağlayarak, ‘memleketimiz’ Adana’nın ekonomisine katkıda bulunmayı sürdüreceğiz” dedi.
 
1000 ARAÇLIK HİZMET
Bugün itibarıyla, Türkiye’deki araç parklarının 20 bine yaklaştığını da sözlerine ekleyen Yıldırım şöyle devam etti: “Bugüne kadar sadece Türkiye’deki belediyelere 1.000- ’in üzerinde araç teslim ettik. Yap tığımız işte en büyük sermayemiz insan kaynağı ve yüksek teknolojiye sahip ürün gamımız. Her za- man daha iyisini arayan, daha gü venlisini ve daha çevrecisini araştıran bir şirket olarak; çağın gerektirdiği tüm teknolojik özellik- lere sahip, yolcu ve çalışan konforunu en üst düzeyde temin eden araçlarımızın Türkiye’nin lider kurum ve kuruluşları tarafından tercih ediliyor olması bizler için büyük gurur kaynağı. 50’nci yaşımızı kutladığımız bu özel yılda da hedefimiz son 4 yıldır elimizde bulundurduğumuz pazar lideri unvanımızı pekiştirmek.”
Akıllı ulaşım çözümlerini, filosuna kattığı 60 Temsa araç ile geliştiren Adana Büyükşehir Belediyesi, araçlarda bulunan Fleetics ürünü sayesinde yepyeni bir deneyim kazanmaya da hazırlanıyor. Araçlarla ilgi- li detaylı veri seti ve analiz raporları sunan Fleetics sayesinde, verilere anlık ulaşım özelliği ile beraber merkezi sistemde saklanan veriler ile karakutu özelliği de sağlanmış olacak. Rölanti yakıt tüketimi rapor ları, araçların boşa çalışmasının önü ne geçilmesini sağlarken, şoför puanlaması sayesinde kentiçi ulaşım- da kalitenin arttırılması hedefleniyor. Törenin ardından kurdele kesimi sonrası Büyükşehir Belediyesi- ’ne 60 oAvenue teslim edildi.