20 NİSAN 2019 CUMARTESİ

Sakarya ulaşıma 21 BMC katıldı

21 yeni BMC otobüsle filosunu güçlendiren Sakarya Büyükşehir Belediyesi, engelli erişimine uygun, çevre dostu, son teknoloji araçlarla 80 olan otobüs sayısı 101’e yükselti...

Ekleme: 30 Haziran 2018 Cumartesi 00:49/ Güncelleme: 30 Haziran 2018 Cumartesi 00:49
SAKARYA-Büyükşehir Belediyesi ulaşım filosunu 21 yeni BMC otobüsle güçlendirdi. Şehir içi toplu taşıma hizmetlerine büyük bir kolaylık getirecek yeni araçlar Sakaryalılar’a hizmet sunmaya başlaya- cak. Engelli erişimine uygun, çevre dostu araçlarla araç filosunu yenileyen Büyükşehir Belediyesi, 101 otobüsle Sakaryalıların hizmetinde olacak. Yeni otobüslerin Sakarya- ’ya hayırlı olmasını temenni eden Genel Sekreter Yardımcısı Ali Ok- tar, ulaşım alanında yeni çalışmaları hayata geçirmeye devam edeceklerini söyledi.
Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Pistil; “Toplu taşıma hizmetleri konusunda hemşerilerimizi daha verimli ve etkili hizmetlerle buluşturmak için çalışıyoruz. Çevre dostu, teknolojik donanımı yüksek, engelli erişimine uygun 21 yeni otobüs ile ihtiyaç duyulan hatlarımıza da destek sağlayacağız. İnşallah toplu taşımada ör- nek bir şehir olmak adına çalışmalarımızı sürdürecek, hemşehrilerimize rahat ulaşım imkanı sunacağız” dedi.
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Oktar; “2009 yılında Başkanımız Zeki Toçoğlu göreve geldiğinde en önem verdiği konuların başında belediye otobüsü filomuzu yenile mek vardı. Halkımızı daha konforlu ve daha iyi hizmeti sunmak adına hem belediye otobüsü filomuzu hem de diğer paydaşlarımızın özel halk otobüslerini yeni lemeleri konusunda ciddi adım- lar attık. Şu anda şehrimizde için de kliması, güvenlik sistemleri, engelli bireylerimizin ve bisikletlerin taşımına uygun olan çok kaliteli, nitelikli ve konforlu araçlarla ulaşım hizmetini sağlıyoruz. Şimdi de çevre dostu, klimalı, yangın algılama ve söndürme sistemleri, yolcu bilgilendirme ekranları, kamera sistemleri, şarj üniteleri ile 21 otobüsümüz şehrimize hayırlı olsun” dedi.
Oktar; “Yeni yollar, akslar ve kavşaklar yaparak ulaşımı konforlu hale getirmek temel hedefimiz ve bu konuda ciddi mesafe kat ettik. Hızla artan araç sayısı trafikte zaman zaman yoğunluklara sebebiyet verebiliyor. Bu konuda uygulanacak en etkili yön- tem toplu taşıma araçlarını kullanmak. Biz toplu taşıma araçlarının kullanılması ve yaygınlaş- tırma çalışmaları sürüyor” dedi.