20 TEMMUZ 2019 CUMARTESİ

“Kayseri’nin ulaşımı sıkıntısız çalışıyor”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, büyük projelere imza attıklarını söyleyerek, “Türkiye’deki ilçelere bizim kadar yatırım yapan başka bir belediye yok” diye konuştu...

Ekleme: 22 Haziran 2018 Cuma 21:37/ Güncelleme: 22 Haziran 2018 Cuma 21:37
KAYSERİ-Ulaşımda ilerleyen yıllarda vatandaşların hayır duası alacakları projeler yaptıklarını belirten Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik; “Ula- şımda 4 ana unsur var. Yaya, bisikletli, lastik tekerlekli araçlar ve demir tekerlekli araçlar. Ulaşımı çözecekseniz, bu 4 ana unsuru göz önüne alacaksınız. Bu 4 ana unsura göre projelerimizi yaptık. Eğer bir kavşak yapacaksanız yayayı da, bisikletliyi de, toplu taşıma araçlarını da düşüneceksiniz” diye konuştu.
Kayseri’nin ulaşımda sıkıntısının olmadığının altını çizen Başkan Çelik; “Vatandaşım, ben ulaşımdan memnunum ama çok daha iyi olsun diyor. Biz onun için gayret ediyoruz. Bizim ulaşımımızda sıkıntılı bir şey yok. Biz daha iyisi olsun diye proje yapıyoruz. Geldiğimden bu tarafa sadece 3 buçuk yılda 14 köprülü kavşak yaptık. Sene sonuna kadar da bitiriyoruz. 12 ay içerisinde bitireceğimiz kavşaklar bitsin, ondan sonra göreceksiniz. Kavşaklar tatil günü gibi bomboş olacak. Çünkü, çok akışkan ve beklemeden geçilecen kavşaklar haline gelecek” diyor.