20 NİSAN 2019 CUMARTESİ

FSM Demirbaş Sivas’ta Ataklar’ını sürdürüyor

Ulaşımda değişim projesi kapsamında, Sivas Belediyesi’ne ilk etapta 130, bu ay içinde de 30 adet daha Karsan ATAK ekleyen Demirbaş, teslimat sayısını 160’a çıkardı...

Ekleme: 22 Haziran 2018 Cuma 21:36/ Güncelleme: 22 Haziran 2018 Cuma 21:36
SİVAS-Bursa’daki fabrikasında çağın mobilite ihtiyaçlarına uygun modern ulaşım ve ticari araç üretimi yapan Karsan, Yetkili Bayii FSM Demirbaş aracılığı ile Sivas Belediyesi’nin ulaşımda değişim projesi kapsamında, ilk etepta 130, daha sonra da 30 adet Atak halk otobüsü teslimatı gerçekleştirdi. Sivas’taki Karsan Atak sayısı da böylelikle 160’a ulaşmış oldu. Şirketten yapılan açıklamaya göre ulaşım da erişim, konfor ve çevrecilik vizyonuyla toplam 249 adet oto büsünü yenileyecek olan Sivas S.S. 39 No.’lu Halk Otobüsleri Kooperatifi’nin öncelikli tercihi Karsan Atak oldu. Yapılan açık- lamada; “Sivas S.S. 39 No.’lu Halk Otobüsleri Kooperatifi Büyükşehir Belediyesi ile Karsan Yetkili Bayisi FSM Demir- baş arasında yapılan anlaşma kapsamında, Sivas’ın iklimine ve müşteri ihtiyaçlarına gö- re butik olarak üretilen 160 Atak otobüsü Haziran Ayı itibarıyle teslim edildi” denildi.
Karsan Ticari İşler Genel Müdür Yardımcısı Muzaffer Arpacıoğlu; “Bursa’daki fabrikamızda üretimini gerçekleştirdiğimiz Atak, iç ve dış pazarda fark yaratmayı sürdürüyor. Karsan Atak, şu anda 8.1 metre segmentinin öncüsü ve lideri konumunda bulunuyor. Modern bir tasarıma, alçak tabanlı, engelli yolcu erişimine sahip, düşük yakıt tüketimi ve düşük bakım maliyetleriyle dikkat çeken Atak otobüslerimizi Sivas halkının hizmetine sunduğumuz için oldukça sevinçliyiz. Atak’ların Sivas halkına hayırlı olmasını diliyoruz” diye konuştu.