26 MART 2019 SALI

Sonuca bir adım daha

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oluru ile hız kazanan Özel Halk Otobüsçüleri’ne soluk aldıracak 2. Etap görüşmelerinde olumlu, sona doğru yaklaşıldı...

Ekleme: 22 Haziran 2018 Cuma 21:14/ Güncelleme: 22 Haziran 2018 Cuma 21:14
İSTANBUL-TÖHOB’un KDV indiri- mi ve yeni vergi oranlarının düzenlenmesine ilişkin, sonuç getirecek çalışmaların 2. Etap görüşmesi gerçekleşti. 19 Haziran Salı günü İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı’nda, Başkan Bekir Bayrakdar ile Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın görevlendirdiği Gelir İdaresi Daire Başkanı Kaan Kasım ve Gelir İdaresi Gurup Başkanı Fazıl Poyraz ile TÖHOB Heyeti biraraya geldi. 
Görüşmeye; TÖHOB Genel Başkanı İsmail Yüksel, TÖHOB Başkan Yardımcısı ve Mavi Marmara Ulaşım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Gürler, TÖHOB Başkan Yardımcısı ve Yeni İstanbul Halk Otobüsleri A.Ş. Başkan Yardımcısı Nihat Pelen, TÖHOB Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul Halk Ulaşım Başkan Yardımcısı Hasan Durgun, TÖHOB Basın Da nışmanı M.Şevket Erturan ile TÖHOB Genel Sekreteri Onur Orhon’un yanında; İstanbul Esnaf Odası Başkanı Göksel Ovacık ve Ankara Esnaf Odası Başkanı Ercan Soydaş, İstanbul Halk Ulaşım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Naci Yağız, Yeni İstanbul Özel halk Otobüsleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Beşir, Öztaş Ulaşım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tekin, Özulaş Ulaşım A.Ş. Başkan Yardımcısı Serhat Akçakaya ile özel halk otobüslerinin mali müşavirleri katıldı.
Görüşmelerin Özel Halk Otobüsçüleri’ne soluk aldıracak vergi düzenlemesinin çerçeve belirlenmesi amaçlı olduğu öğrenildi. TÖHOB Genel Başkanı İsmail Yüksel, özel halk otobüsçülerinin hükümete TÖHOB üzerinden ilettiği sorunların hızlı çözümü için başta AK Parti Grup Başkan Vekili İstanbul Milletvekili Mehmet Muş olmak üzere birçok vekilin destek vererek konuyu yakından izlediği, çözüm için çaba sarf ettiği çalışmalara Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın da hızlı çözüm için destek verdiğini dile getirdi. Bu çerçevede de 2. Etap görüşmenin yapıldığını belirten Başkan Yüksel; “KDV ile birlikte vergi düzenlemesine dönük kolaylaştırıcı uygulama ile özel halk otobüsçülerine çözüm getiren uygulamanın hız kazanması sağlandı. Görüşmeler sonunda esnafa soluk aldıracak uygulamanın hayata geçmesine çok yaklaşıldı” dedi.