18 ŞUBAT 2019 PAZARTESİ

Mavi Marmara tekrar Gürledi!

Ramazan Gürler yönetiminin başlattığı örnek değişim hamlesi 6. Seçimli olağan Genel Kurul’da ortaklardan da destek gördü. Gürler’e; “Sen yoluna devam et” denildi...

Ekleme: 22 Haziran 2018 Cuma 21:12/ Güncelleme: 22 Haziran 2018 Cuma 21:12
İSTANBUL-Özel Halk Otobüsleri İşletmecisi Mavi Marmara Ulaşım A.Ş. 6. Olağan Seçimli Genel Kurulu’nu yaptı. 20 Haziran Çarşamba günü Kaya Ramada Oteli Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen Olağan Seçimli Genel Kurul’a katılım yoğundu. Divan başkanlığına oy birliği ile eski başkanlardan İbrahim Kala getirildi.
 
 
Olağan Seçimli Genel Kurulu Mavi Marmara Genel Müdürü Emin Uysal’ın açılış konuşmasıyla başlattı. Uysal, yönetim kurulu faaliyet raporu, bilanço ve gelir tablo su hesaplarının, denetçi raporlarının okunması, görüşülmesi ve ayrı ayrı ibraları, yeni yönetim görev sürelerinin belirlenmesi hu- zur haklarının belirlenmesi ve seçimin yapılması, dilek ve temennilerle belirlenen program çerçevesinde yürüttü.
 
 
İki adayın yarıştığı Olağan Seçimli Genel Kurul’da eski başkanlardan Yıldırım Yılmaz, değişim zorunluluğu için aday olduğunu dile getirerek, Özel Halk Otobüsçüleri’ne bakışın değiştiği dönemde hiz- mete talip olduklarını, esnafın daha iyi yönetilmesi, kamu tarafından yapılan haksızlıklara daha doğru ve dik duruş sergilemesi gerektiğini belirtti.
 
 
Ramazan Gürler de, faaliyet raporlarında belirtilen hizmetleri gerçekleştirdiklerini, yeni yapılanmada ortaklarıyla birlikte esnaf kazanımlarını öne alarak, net biçimde ortaya koyacaklarını söyledi. El birliği için- de çalıştıklarını söyleyen Başkan Gürler; “Biz bunun ilerisinde hem kendi alanımızda esnafımızın çıkarına, hem İstanbul Özel Halk Otobüsçüleri’nin, hem de ülke geneli üyesi bulunduğumuz ve başkan yardımcılığını yürüttüğüm TÖHOB ile yolumuza devam ediyoruz. Devletin üst kademelerinde, vergi indirimi dahil, gelişimin gerektirdiği kazanımların elde edilmesini de hesaba katarak yol alıyoruz. Bu seçimde göreve talip oluşum; kurumsal bir yapı, birlik ve beraberlik için- de daha kaliteli hizmeti verebilen Özel Halk Otobüsü İşletmeciliği yapmak. Evet, bunu beraber yapacağız. İşte, bu nedenle de buradaki yarış bir hizmet yarışıdır. Bugün ben, yarın bir başkası bu görevi devralacaktır” diye konuştu.
Seçimde 1688 toplam hisseden 1582’si aktif katılım sağladı. 8 geçersiz, 106 katılmayan hisse sonucu; 698 hisseyi Yıldırım Yılmaz, 884 hisseyi de Ramazan Gürler aldı. Toplamda, 46.5 araç fark ile Ramazan Gürler tekrar başkan seçildi.
 
 
Yeniden başkan seçilen Ramazan Gürler’in yönetimi şu isimlerden oluştu; Yönetim Kurulu: Süleyman Kıran, Gürkan Gi- diş, Muhittin Kuş, Oğuzhan Kaya, Hakan Çetin, Bülent Akbaş, Murat Ergün ve Feyzi Aksu. Denetim Kurulu ise: Nihat Kuray, Tarık Demir, Cevdet Akın, Rahmi İşcen ve Tekin Recepoğlu.