26 MART 2019 SALI

Diyarbakır’a 50 BMC

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, vatandaşın isteklerini gerçekleştirmeye devam ediyor. Alımını yaptığı 100 BMC Solo otobüsün 50’sini Doğalgaz Dolum Tesisleri’ndeki törenle hizmete aldı...

Ekleme: 15 Haziran 2018 Cuma 01:43/ Güncelleme: 15 Haziran 2018 Cuma 01:43
DİYARBAKIR-İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesince alınan 100 adet BMC Solo otobüsün 50’si Büyükşehir Belediyesi Doğalgaz Dolum Tesisi’nde düzenlenen törenle hizmete alındı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla 50 BMC otobüsü hizmete sunmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Yeni araçların kentin ulaşım sıkıntısının çözümüne büyük katkı sunacağını anlatan Atilla; “Hizmetlerimizi sunarken hiç kimseyi ötekileştirmeden herkesin sesine kulak verdik ve bütün çalışmalarımızı buna göre programladık. Yıllarca belediyecilik hizmetlerinden mahrum bırakılmış şehrimize hizmetlerimizi en kaliteli şekilde sunup, yaşanabilir bir şehri inşa ediyoruz. Geçmişte ne yazık ki birçok alanda geride bırakılan şehrimiz özellikle son 15 yılda devletimizin ve hükümetimizin sunduğu destek ve imkanlarla tarihteki günlerine geri dönüyor. Bütün hizmetlerimizi sunarken devletimizin imkanlarını, belediyemizin kaynaklarını kullanıyoruz” diye konuştu.
166 olan otobüs sayısının bu yıl içerisinde 248’e yükseltileceğini kaydeden Atilla; “Araç sayısının artmasıyla ulaşım ağını ve araç sıklığını artırmış birçok konforun sağlandığı bir ulaşım hizmetini hemşehrilerimize sunuyoruz” dedi.
 
Konuşmaların ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, Vali Hasan Basri Güzeloğlu ve Büyükşehir BelediyeBaşkan Atilla’nın bindiği otobüs eşliğinde konvoyla şehir turu atıldı.