26 MART 2019 SALI

Yine Otokar, Yeni Otokar

Otokar, hem ülke geneli, hem de uluslararası kentiçi toplu taşımada hizmet veren yerel yönetimlerin çağdaş, konforlu ve hem kullanıcı, hem de vatandaşların ihtiyaçlarına cevap veren otobüsleriyle yenilenmenin tercihi olmayı sürdürüyor...

Ekleme: 15 Haziran 2018 Cuma 01:36/ Güncelleme: 15 Haziran 2018 Cuma 01:36
Geçtiğimiz hafta, önce İzmir Büyükşehir Belediyesi, ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediye- si aracılığı ile Çorlu Belediyesi’ne muhtelif ebatlarda otobüs teslimatları gerçekleştiren Otokar, sektörün hareketliliğine katkı sağlıyor.
 
 
 
ÖNCE İZMİR
İZMİR-Çevreci, konforlu ve güvenli ulaşım için yatırımlarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, filosuna 25 adet yeni Otokar Sultan City daha kattı. 8.2 Milyon TL.’lik yatırımla alınan klimalı, engelli dostu otobüsler Kültürpark’ta düzenlenen törenle hizmete alındı. 7.5 metre uzunluğu ve otomatik vites özelliği ile Türki- ye’de ilk kez İzmir’de kentiçi toplu ulaşımda kullanılacak özel üretilmiş Otokar Sultan City- ’ler, özellikle, Halil Rıfat Paşa, Kadifekale ve Ballıkuyu gibi sokakları dar ve dik yokuşlu semtlerde hizmet vereceği bildirildi. İzmir ve ilçelerindeki toplu taşımacılığa yeni bir soluk getirecek olan Sultan City’nin teslimat töreni İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ESHOT Genel Müdür Raif Canbek, Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül, Otokar yöneticileri ve çok sayıda İzmirli’nin katılımıyla gerçekleşti. Yeni araçların filoya dahil edilmesi nedeniyle düzenlenen törende konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, aklın ve bilimin rehberliğinde çalışarak kentiçi toplu ulaşımda pek çok yeniliğe imza attıklarını söyledi.
 
 
İzmir’in toplu ulaşımı için yine Otokar’ı seçmesinden gurur duyduklarını belirten Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül; “Uzun yıllardır körüklü otobüslerden orta boy otobüslere kadar farklı tiplerdeki şehiriçi otobüslerimiz ile İzmir halkının hizmetindeyiz. Bu- gün kullanıma sunulan Sultan City’ler, İzmirli’ler için özel olarak geliştirildi. Toplu ulaşımda büyük bir dönüşüm yaşayan bu güzel şehrin alt yapısı yeni araçlarla daha da güçlenecek. Kentsel gelişimi olumlu yönde etkileyecek çözümleri üretip, kısa sürede devreye alan İzmir Büyükşehir Belediyesi; şehir merkezi ile uzak ilçeler arasındaki top- lu ulaşımda yeni bir dönem başlatacak. İzmir’in çağdaş, konforlu ve engelli dostu toplu taşımacılık alanında attığı bu önemli adımda, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bir kez daha eşlik etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Yeni otobüslerimiz İzmir’e ve ESHOT’a hayırlı olsun” diye konuştu.
 
 
 
 
SONRA ÇORLU
 
 
ÇORLU-Otokar, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tekulaş A.Ş.’nin 27 araçlık siparişini düzenlenen törenle teslim etti. 23 adet Sultan LF, 3 adet Doruk LE ve 1 adet Kent Körüklü’yü filosuna ekleyen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Çorlu’da ulaşımı daha konforlu, çevreci bir şekilde sunacak. Hızla gelişen sanayisi ile de Trakya’nın incisi konumunda olan Tekirdağ’ın kentiçi taşımacılığında başlattığı modernleşme çalışmaları kapsamında ulaşıma konfor katmak için tercih edilen Otokar otobüslerinin teslimatı, Çorlu Belediye binası bahçesinde geniş katılımlı bir törenle gerçekleşti. Çorlu ilçe ulaşımında kullanılacak 23 adet Sultan LF, 3 adet Doruk LE ve 1 adet Kent Körüklü’nün teslimat törenine Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekulaş A.Ş. Genel Müdürü Ali Osman Yaşar, Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül, Otokar Kamu Satışları Müdürü Mahir Özşeker, Kamu Satışları Grup Birim Yöneticisi Emre Sarp katıldı.
 
 
Yüzlerce fabrikanın yer aldığı sanayi bölgesi Çorlu’da toplu ulaşıma özendirmek, Tekirdağlılar’a daha modern ve konforlu bir hizmet verebilmek için başlatılan dönüşüm çalışmaları kapsamında bir kez daha Otokar’ın tercih edilmesinden büyük bir mutluluk duyduklarını belirten Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül şöyle konuştu; “Belediyeler, özel halk otobüsçüleri ve kooperatiflerin beklentileri doğrultusunda geliştirdiğimiz otobüslerimiz ile yıllardır Tekirdağlılar’a hizmet veriyoruz. Çorlu’daki ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak tercih edilen Sultan LF, Doruk LE ve Kent Körüklü otobüslerimiz, modern tasarımları, çevreciliği, gelişmiş teknik özellikleri, zengin donanımlarıyla Tekirdağlıların modern yüzünün temsilcisi olacak. Yeni araçların Tekirdağlılar’a hayırlı olsun” dedi.