18 ŞUBAT 2019 PAZARTESİ

Yönetim güven tazeledi

ETUS’un Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirdiği Olağan Seçimli Genel Kurulu’nda Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Hakan Giyik ve yönetimi tekrar güven oyu alarak seçildi...

Ekleme: 15 Haziran 2018 Cuma 01:25/ Güncelleme: 15 Haziran 2018 Cuma 01:25
EDİRNE-ETUS’un sosyal tesislerinde gerçekleştirilen genel kurula Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Belediye Başkan Yardımcısı Selçuk Çakır, Edirne Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ayhan Can, Edirne Ticaret İl Müdürü Mahmut Altun ve Kooperatif ortakları katıldı.
Devletin 65 yaş taşımacılığıyla ilgili desteğini arttırması gerektiğini belirten Belediye Başkanı Recep Gürkan: “65 yaştan her yıl 4 milyon zarar ediyorsunuz. Hükümetler karar alabilir, ücretsiz taşı diyebilir. Bunu dediği zaman bedeline katlanırsın, esnafın sırtına yüklemezsin. Döviz artıyor, mazot artıyor; işiniz ve dayanmanız gerçekten çok zor. Birkaç ay önce Afyon’da toplu taşıma diye bir şey kalmadı. Edirne’de 225 aracımız var, yarın siz dediniz ki; ‘bıraktık’; peki, o zaman biz ne yapacağız? O yüzden sizin sektörünüz ikamesi olmayan bir sektör” dedi.
ETUS şoförlerinden halka kibar davranmalarını da isteyen Gürkan, “Bizim ve sizin hatalarınız yok mu ? Tabii ki var. Az önce arkadaşımız toplantıyı paylaşmış sosyal medya hesabından. Hemen yorumlar gelmiş; ETUS şoförleri kurallara uymuyor, vatandaşa çok kaba davranıyorlar. Bazı durumlarda haksızlığa uğramanız sizin de haksızlık yapmanızı gerektirmez” dedi.
ETSU Yönetim kurulu Başkanı Hakan Giyik’te yaptığı teşekkür konuşmasında; “Yeni görevimizde yine aynı istek ve daha da çok çalışarak, bize güvenerek oy verenlerin bu kararlarını boşa çıkarmayacağız. Ar- kadaşlarım ile birlikte ETUS’u hizmet kalitesi açısından daha yukarıya taşıyacağız. Herkese teşekkür ediyorum” dedi.
ETUS Yönetim ve Denetim Kurulu şu isimlerden oluştu;
Yönetim Kurulu Başkanı: Hakan Giyik. Üyeler: Olcay Korkmaz, Sezer Turgut, Yunus Kuru, Vahdettin Özcan, Reşit Ayyıldız, Murat Çim. Denetim Kurulu Üyeleri: Dilaver Babilik, Bahattin İmamoğlu, Şerafettin Onaylı.