20 TEMMUZ 2019 CUMARTESİ

İETT 375 BMC otobüsü törenle hizmete aldı

İETT, kentiçi toplu taşıma için hizmete aldığı 375 BMC Solo otobüsle hem kalite ve konforlu ulaşımı sürdürecek, hem de araç yaş ortalamasını düşürecek....

Ekleme: 12 Haziran 2018 Salı 02:47/ Güncelleme: 12 Haziran 2018 Salı 02:47
 
İSTANBUL-İETT, İkitelli Garajı’nda 375 BMC marka yeni nesil otobüslerinin hizmete alım törenini gerçekleştirdi. Törene; İBB Başkanı Mevlüt Uysal, İBB Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı, İETT Genel Müdürü Dr. Ahmet Bağış, TÖHOB Genel Başkanı İsmail Yüksel, Özel Halk Otobüsçüleri Başkanları, Otobüs A.Ş. Yönetim Kurul Başkanı Abdullah Yasir Şahin, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, BMC Yö- netim Kurulu Başkanı Ethem Sancak, İBB bürokratları ile birlikte yeni otobüslerin şoförleri katıldı.
Törende konuşan İBB Başkanı Mevlüt Uysal, İETT’nin İstanbul’da ulaşım adına çok önemli görevi yerine getirdiğini vurgulayarak, İETT’nin her geçen yıl konfor ve kaliteyi yükseltme adına önemli çalışmalarla filosunu hem ileri teknoloji ürüne akıllı ve yeni nesil araçlarla donatmak, hem de genç tutmak için aralıklarla alımlar yaptığını da kaydetti.
Başkan Uysal, kamu olarak, yerli sanayiye desteği de dikkate aldıklarına dikkat çekerek; “İETT’nin toplamda 3 Bin aracı var. Filomuza 375 adet otobüs daha ekliyoruz ve 181 hatta hizmet verecek. Yeni otobüslerimizin nerede çalışacakları, ilçe gezilerimde gelen talepler, 153’ü arayan vatandaşlarımızdan ge- len talep ve direkt İETT’yi arayan vatandaşlarımızın talepleri incelenerek ona göre dağıtım yapılacak. İstanbul’daki tüm vatandaşlarımız Ramazan Bayramı’nda yeni araçlarla yolculuk etmiş olacak. İETT filomuzdaki otobüslerimizin yaş ortalaması 15 civarıyken, bu yeni alımla yaş ortalamamız 6 seviyelerine düştü. İnşallah bunu devam ettireceğiz. Özel sektörde araç konforu ne ise ondan daha iyi olmak zorundayız. Biz kamuyuz ve özel sektöre öncülük yapmak zorundayız. Dünyaya baktığımızda ise onlardan önde olduğumuz noktalar var” diye konuştu.