20 MART 2019 ÇARŞAMBA

Müjdeler alkışlandı

TÖHOB’un düzenlediği Yenikapı iftar buluşmasına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 5 Bin’i aşkın Özel Halk Otobüsçüsü’nün gelir iyileştirici KDV indirimi ve araç başı destek artışı ile beklenen müjdeyi verdi...

Ekleme: 4 Haziran 2018 Pazartesi 04:54/ Güncelleme: 4 Haziran 2018 Pazartesi 04:54
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan Yenikapı Avrasya Gösteri Merke- zi’nde Özel Halk Otobüsleri Birliği Derneği (TÖHOB) tarafından yurt geneli üyelerin katılımıyla düzenlediği “Cumhurbaşkanımız Türkiye Özel Halk Otobüsçüler Buluşması” iftarına katıldı. TÖHOB Başkanı İsmail Yüksel’in “Hoşgeldiniz” konuşmasının ardından esnafa konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yakından izlediği sorunların çözümüne ait müjdeleri verdi.
 
“Sizlerin ekonomik olarak yükünü hafifletecek müjdeleri paylaşmak istiyorum. İlk müjdemiz KDV ile ilgili olacak. ‘KDV ödeyelim ama basit olsun, ödeyebileceğimiz kadar olsun’ dediniz. Arkadaşlarımız sizlerle bir araya geldi, sıkıntılarınızı, taleplerinizi not aldılar. Bu soruna sizlerle beraber çözüm geliştirdiler. Artık şikayetçi oldu- ğunuz hasılata bağlı KDV oranınız yüzde 1.5 olarak belirlendi ve sizlerde bu şekilde maliyeye ödeyeceksin” şeklinde konuştu.
 
İkinci müjdesini de araç başı verilmekte olan ücretsiz taşıma desteğinin yüzde 33 oranında arttırıldığı oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yapılan düzenleme ile 600 TL.’nin 800, 750 TL.’nin 1000, Bin TL.’nin de 1.330 TL. çıkarıldığını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, KDV oranındaki kolaylığın, yıllık ödenen gelir vergisinde de yapılabileceğini belirterek, bundan sonraki sürecin bakanlıklarla birlikte TÖHOB aracılığı ile çözüme kavuşacağını belirtti.