20 MART 2019 ÇARŞAMBA

TÖHOB sonuç alma arifesinde

TÖHOB, birçok engellemelere rağmen sabırla yürüttüğü mekik diplomasisinde, doğru yöntemle yol aldığını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a vereceği iftar davetiyle ortaya koydu.

Ekleme: 31 Mayıs 2018 Perşembe 19:04/ Güncelleme: 31 Mayıs 2018 Perşembe 19:04

Tüm Özel Halk Otobüsçüler Birliği Derneği (TÖHOB), esnafın sorunlarını çözmek ve kaliteli konforlu herkes için sürdürülebilir toplu taşıma hizmetinin verimli bir anlayışla yürütülmesi için yapılması gerekenler konusunda yürüttüğü çalışmalar, 1 Haziran 2018 Cuma günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iftar davetiyle sonuçlanma aşamasına geldi.

TÖHOB tarafından hizmet ifasını engelleyen sorunların çözümüne dönük uzun zamandan beri başlatılan çalışmaya birçok AK Partili vekilin destek verdiği, özellikle, AK Parti İstanbul Milletvekili ve Grup Başkan Vekili Mehmet Muş’un bu konuyla ilgili kesintisiz desteğinin bir sonucu olarak kendini gösterdi.

TÖHOB Genel Başkanı İsmail Yüksel’in bu davetle ilgili yaptığı açıklamada; “Sabır ve inançla yürüttüğümüz çalışmalarımızın sonucunu, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Yenikapı iftar buluşmasında alacağımız müjde ile noktalanıyor. 1 Haziran 2018 Cuma günü verecekleri müjde ile yeni bir döneme imza atan bir özel halk otobüs işletmeciliği söz konusu olabilir. Bu adımlar miladı sayılabilir. Devletimizin, hükümetimizin bize sahip çıkacağını bilmenin mutluluğu ile müjdelerini bekliyoruz” diye konuştu.