23 OCAK 2019 ÇARŞAMBA

Ulaşımda mutlaka sınıf atlamalıyız

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, büyükşehirlerin en önemli sorunlardan birinin ulaşım olduğuna dikkati çekti...

Ekleme: 18 Mayıs 2018 Cuma 22:36/ Güncelleme: 18 Mayıs 2018 Cuma 22:36
GAZİANTEP-Büyükşehir Belediye Başkanı ve Türki- ye Belediyeler Birliği (TBB) Başkanı Fatma Şahin; “Ulaşımda bilgi ve teknoloji çağını kullanacak şekil de sınıf atlamamız gerekiyor. Akıllı şehirlerde ulaşım teknolojilerini çok iyi kullanan milli ve yerli bir ulaşım seferberliğine ihtiyacımız var” dedi. Özellik- le, şehir yaşamında vatandaş memnuniyetini artırmak için tek başına yol yapmak yetmediğini, teknolojiyi çok iyi kullanarak ulaşım araçlarını akıllandırmak ve yaşam kalitesine dokunmak gerektiğini kaydetti.
Başkan Şahin, büyükşehirlerin en önemli sorunlarının başında yoğun trafik ve ulaşım sorunu olduğunu belirterek; “Türkiye’de büyükşehirlerin göçle birlikte sorunlar daha artmaktadır. Bunu çözmemiz için de hem teknolojiyi iyi takip etmek, hem de bilgiye ulaşmamız ‘Akıllı’ üretimlerin insan hayatını etkilediği şu zamanda bizlerin de bu konuda ciddi adımlar atarak, kendimizi geliştirmesi ve ona göre hizmet vermesi gerekir. Gelişmiş ülke kriterlerine ulaşmanın yolu da bu iki uygulama ile gelecektir” dedi.