20 NİSAN 2019 CUMARTESİ

Kayseri’nin otobüs filosu gençleşiyor

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, ulaşıma yatırım yapmaya devam edeceklerini ve otobüs filosunu da gençleştirdiklerini açıkladı...

Ekleme: 11 Mayıs 2018 Cuma 22:54/ Güncelleme: 11 Mayıs 2018 Cuma 22:54
KAYSERİ-Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin en büyük Şehir Hastanesi’ne ulaşımı sağlamak üzere yeni hatlar belirledi ve bu hatlarda çalışması için yeni otobüsler aldı. Cumhuriyet Meydanı’nda yeni nesil toplu taşım araçlarının ve yeni hatların tanıtımı için bir tören yapıldı. Törene; Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in yanı sıra ilçe belediye başkanları, bürokratlar, vatandaşlar ve basın mensupları katıldı.
Yapılan, yapılacak olan köprülü kavşaklar, açılan büyük bulvarlar ve yeni raylı sistem hatları ile ilgili açıklamalar yapan Başkan Çelik, ulaşımın en önemli unsurunun toplu taşım, toplu taşımın en önemli unsurunun da raylı sistem olduğunu belirtti. Bu doğrultuda şehrin doğu-batı hattında çalışan raylı sisteme ilave olarak kuzey-güney hattını yapacaklarını dile getiren Başkan Çelik, “Kuzey-güney aksındaki hattın projelerini bitirdik. Talas Anayurt’tan, Erkilet ve oradan Belsin’e gidecek olan hattın iki ucundan yapımına başlıyoruz. Talas Anayurt’tan biz, Belsin Ana- fartalar’dan Ulaştırma Bakanlığımız çalışmalara başlayacak ve kısa süre içinde bitirmiş olacağız” dedi.
Raylı sistem aracı büyüklüğünde olacak elektrikli otobüslerin hastane hattında çalışacağını ifade eden Başkan Çe lik, “Otobüsler Erciyes Üniversitesi-Devlet Hastanesi-Şehir Hastanesi ara- sında çalışacak. Otobüsler, yüzde 100 yerli tasarım. Yolcu kapasitesi 210 kişi. Sabaha kadar şarjda kalacaklar ve akşama kadar çalışacaklar” dedi.