18 ŞUBAT 2019 PAZARTESİ

Silivri esnafı artık memnun

Mavi Marmara A.Ş. bünyesinde hizmet veren Silivri-Yenibosna hattında 16 araç eksilterek çalışan esnaf tam kapasite kullanım sağladı...

Ekleme: 4 Mayıs 2018 Cuma 22:15/ Güncelleme: 4 Mayıs 2018 Cuma 22:15
İSTANBUL-Mavi Marmara Yönetim Kurulu Baş- kanı Ramazan Gürler, bünyesinde hizmet veren Silivri Kooperatifi’ne ait solo otobüsler ile Silivri-Yenibosna Hattı’ndaki 95 taşımacının atıl kapasite sorununa çözüm üretildiğini açıkladı.
16 otobüsü küçültüp, yeni hatlara nakledilmesi ile sorunun çözüldüğünü açıklayan Başkan Gürler, önceki girişimlerin sonucunda Silivri’de ortaya çıkan ve ciddi şikayetlere konu olan atıl kapasiteden oluşan ve de gelir kaybına uğrayan otobüsleri küçültüklerini belirtti. Başkan Gürler, bu otobüslerin 6 adetini 40A Yeşilkent-Yenibosna’ya, 10 adetini de 48T Hamidiye-Taksim Hattı’na aktararak hizmete dahil ettiklerini söyledi.
Nakil işlemi, noter ve İETT yetkilisi Metin Namazcı ile tüm esnafın huzurunda yapılan kura çekimiyle gerçekleştirildi. Kura çekiminde bir konuşma yapan Başkan Gürler; “Esnafımızla birlikte çözüm odaklı çalışıyoruz. İETT de destek verip önümüzü açıyor. Amacımız, kaliteli, konforlu, güvenli ve herkes için sürdürülebilir verimli bir hizmeti sürekli kılmak, sorunsuz or- tamın oluşmasına çalışmak” dedi.