18 ŞUBAT 2019 PAZARTESİ

İstanbul’dan çözüm için güç birliği adımı

İstanbul Esnaf ve Sanatkâr Odaları Birliği Başkanı Faik Yılmaz ile birlikte İstanbul’un tüm Esnaf Odaları Başkanları AK Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı ile bir araya geldi...

Ekleme: 24 Nisan 2018 Salı 20:38/ Güncelleme: 24 Nisan 2018 Salı 20:38
İSTANBUL-İBB Yenikapı Avrasya Tesisleri’nde TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Tu- rizm Komisyonu Başkanı ve AK Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı bir araya ge- len İstanbul Esnaf Odaları Başkanları sektöre yönelik sorunların çözüme kavuşturulması için bilgi alışverişinde bulundular.
İstanbul’un ulaşım sorunlarını çok iyi bildiğini belirten Ilıcalı, sektörün sorunlarının çözü- mü için bütün tarafların aynı ma- sa etrafından bir araya geldiğini belirterek, yaşanan sorunların ya- sal çözümüne Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu’nun görüş ve desteğine ihtiyaç olduğunu vurguladı. Kamu kurum ve kuruluşlarının da toplantıya katılımlarının önemli olduğunu belirten Ilıcalı, özel sek- tör tarafında, kamu tarafında yaşanan teknik ve idari sorunların ifade edilmesini ve çözüme kavu- şulması konusunda birlikte hareket edilmesinin yarar getireceğini söyledi. Ayrıca, İstanbul Özel Halk Otobüsleri Esnaf Odası Baş- kanı Göksel Ovacık, Mustafa Ilıcalı’dan milletvekilleri aracılığı ile bakanlıklara verilen dosyalarının çözümü konusunda da destek talebinde bulundu.