18 ŞUBAT 2019 PAZARTESİ

“Geleceğinden emin esnafla yürüyeceğiz”

Yeni İstanbul Özel Halk Otobüsleri A.Ş.’nin 7. Seçimli Olağan Genel Kurulu’nda esnaf Yalçın Beşir ve yönetimine “2 yıl daha devam” kararı verdi...

Ekleme: 22 Nisan 2018 Pazar 12:34/ Güncelleme: 22 Nisan 2018 Pazar 12:34

BAŞKAN YALÇIN BEŞİR AYRILIKÇILIĞA “DUR” DİYECEKLERİNİ BELİRTTİ

İSTANBUL-Yeni İstanbul Özel Halk Otobüsleri A.Ş.’nin 7. Olağan Seçimli Genel Kurulu geçtiğimiz hafta Sultangazi Sahra Sultan Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Kongreye; TÖHOB Genel Başkanı İsmail Yüksel, Genel Sekreter Onur Orhon, Özel Halk Otobüsleri Esnaf Odası ve Özulaş Ulaşım A.Ş. Başkanı Göksel Ovacık ile Oda Yönetimi, Mavi Marmara Ulaşım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Gürler, İstanbul Halk Ulaşım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Naci Yağız, Öztaş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Te- kin ve şirketlerin yönetim kurul üyeleri ile eski şirket başkanlarından İbrahim Kala ve Yıldırım Yılmaz ile bazı banka şube müdür ve yardımcıları, özel-kamu kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.
 
DEĞİŞİME “EVET”
İki adayın yarıştığı 7. Genel Kurul’da divan başkanlığına eski İstanbul Halk Ulaşım A.Ş. Genel Başkanı İbrahim Kala getirildi. Saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, AK Parti İstanbul Milletvekili ve Grup Başkan Vekili Mehmet Muş ile birçok milletvekili ve belediye başkanının başarı dileklerini ilettikleri telgraflar okundu. 
Heyecanın dozu yüksek ve zaman zaman da gerilimi artan genel kurulda mevcut Başkan Yalçın Beşir’e karşı es- ki başkanlardan Şirin Varışlı ve ekibi ra- kip aday oldu. Yalçın Beşir ve yönetimi 2 yıllık icraatlarını ortaya koyup, gelecek 2 yıl için öngörülerini sunarak, birlik ve beraberliğin tesisinde ortak akla dayalı birliktelik örneğini sürdürmek için yeniden göreve talip olduğunu söyleydi. Beşir; “Biz tevazu ile ayrılıkçılığa ‘Dur’ demek için ortak akılla yol alalım, zor günlerden el birliği içinde çıkmak için bir olalım istiyoruz. Bize yakışan bir hizmet ve elbetteki bize yakışan bir gelir ve destek içinde hizmet veren, geleceğinden emin bir esnaf hizmetinin idare ile birlikte çalışması gerektiğini bilerek bunu yerine getirmek için aday olduk. Burada bulunanların hepsi kendi konumunu biliyor. Bizde değer şirketlerle bir ve beraber anlaşabildiğimiz konularda ortak konsensüs içinde yol alma azmindeyiz. İhtilaflarda yapıcı olma yolunda aklı selim ile yürüyelim diye yetki istedik. Zor bir dönemden geçiyoruz. Yapılması gerekenler çok. Bize düşen şeyler de çok. Bunların başında sektörel birlik kurumsal anlayış geliyor. Bu noktada yapacaklarımız var” diye konuştu.
Beşir, ayrıca, Özel Halk Otobüsçüleri’nin zor dönemde birlik içinde olmaları, bu dönemden tek benci beklen- tiden uzak durarak birlikte yürümeleri gerektiğini de belirtti. 
 
MESAJ ALINDI!
Başkanlığa yeniden aday olan Şirin Varışlı ise mevcut yönetimin gereği gibi başarılı olamadığını dile getirerek; “Başarılı olsaydınız sizin karşınıza çıkmaya cesaret edemezdik, etmezdik. Benim bıraktığım günden bugüne gerileme söz konusu ve ben bu gerilemeyi ortadan kaldıracağım” diye konuştu. Zaman zaman heyecanlı tartışmaların gerilime dönüştüğü ama geneli demokratik şekilde geçen seçimde 142’ye karşı 204 oy ile ipi göğüsleyen Yalçın Beşir ve yönetimi oldu. 

 

Seçim sonrasında her iki başkan ve yönetim kurulu üyelere birlikte görüntü vererek, birlikteliğin önemine vurgu yaptı. Tekrar göreve seçilmekten mutlu olduğunu dile getiren Başkan Beşir; “Esnaf, birlikte ve elbirliği içinde şeffaf bir yol izleyerek kurumsallaşmaya dönük yol alacağımıza dair mesajımızı aldı. En çok bu yüzden memnunum. Geleceği görerek yol alacağız. Artık ferdi beklentilere yer yok ve bunu yapanlar dışarıda kalacak. Bu ara oldukça hassas bir dönemden geçiyoruz. Ülkemizin durumu ortada heran tehdit ve olumsuzluk olabileceği varsayımı ile kong remiz süresince fiili güvenliğimizi sağla yan Sultangazi Emniyet Müdürü Sayın Ufuk Kayadelen ile TEM ekibine olumlu yaklaşımı için de çok teşekkür ediyorum” dedi.