24 OCAK 2019 PERŞEMBE

Ulaşımda yeni çözüm ortağı Novociti Life

Anadolu Isuzu, İzmir’de düzenlenen Busworld 2018 Fuarı’nda yeni alçak tabanlı midibüsü Novociti Life’nin Türkiye lansmanını gerçekleştirdi...

Ekleme: 22 Nisan 2018 Pazar 12:18/ Güncelleme: 22 Nisan 2018 Pazar 12:18
 
İZMİR-Anadolu Isuzu, 7.’si İzmir’de düzenlenen Busworld Otobüs Fuarı’n- da sergilediği ürün grubundaki tüm araç- larıyla fuarın en çok konuşulan markası oldu. İlk kez, 2017 yılında Belçika’nın Kortrijk Şehri’nde düzenlenen Busworld Fuarı’nda tanıtılan ve Turquality kapsamında düzenlenen ve Türkiye’nin en prestijli tasarım organizasyonu Design Turkey Yarışmasında “İyi Tasarım Ödülü”nün sahibi olan Anadolu Isuzu Novociti Life’nin Türkiye’deki ilk tanıtımı da 19-21 Nisan 2018 tarihlerinde İzmir’de düzenlenen Busworld Fuarı’nda gerçekleştirildi. Yerli ve yabancı yüzlerce kişinin ziyaret ettiği Ana- dolu Isuzu standında, markanın toplu ulaşımda öncü modellerinden Citiport, Novo-S, Novolux, Turkuaz ve Visigo sergilenirken, alçak tabanıyla şehirlerin yeni çözüm odağı olan midibüs modeli Novociti Life’a ise büyük ilgi gördü.
Büyük ve orta büyüklükteki otobüs yerine küçük boyutlarda otobüs konseptiyle dar sokaklı şehirleri de hedefleyen Novociti Life, aynı zamanda alçak tabanlı yapısıyla engelli ve yaşlı nüfusun sosyal hayata daha fazla katılımını da destekliyor.
Anadolu Isuzu’nun Ar-Ge Merkezi’nde Türk mühendisler tarafından geliştirilen ve üretimi Anadolu Isuzu Fab- rikası’nda yapılan Yeni Isuzu Novociti Life, markanın ihracattaki agresif büyüme hedeflerine yardımcı olacak.
Basın lansmanında bir açıklama ya- pan Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan; “Türkiye’nin midibüs segmentinde en fazla araç satan markası Anadolu Isuzu. İhracatta da 14 yıldır lideriz. Ürettiğimiz tüm otobüs ve midibüslerimiz, başta Avrupa olmak üzere birçok ülkede beğeniyle kullanılıyor. İnanıyoruz ki alçak tabanlı ve düşük işletim maliyetlerine sahip Yeni Isuzu Novociti Life de hem yurt içi, hem de yurt dışında yoğun ilgi görecek. Bu vesileyle, ilk olarak 80 adet Novociti Life’ı Nisan Ayı itibarı ile Bingöl halkının kullanımına sunmaya başladığımızı müjdeliyorum” dedi.