18 ŞUBAT 2019 PAZARTESİ

Muğla’da “Yeşil Dalga” uygulaması çoğalıyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi daha önce başladığı yeşil dalga uygulamasına, Fethiye İlçesi Adnan Menderes Bulvarı üzerindeki sinyalizasyon tesislerini ekledi...

Ekleme: 14 Nisan 2018 Cumartesi 00:48/ Güncelleme: 14 Nisan 2018 Cumartesi 00:48
FETHİYE/MUĞLA-Artan trafik yoğunluğu nedeniyle sinyalize kavşak noktalarında kırmızı ışıkta bekleme sürelerini azaltmak, zamandan ve yakıttan tasarruf etmek, sürücülerin yasal hız sınırları içerisin- de seyir etmelerini sağlamak ve kırmızı ışık ihlallerini önlemek üzere 50 km/sa hıza göre hayata geçirilen yeşil dalga uygulamalarına geçtiğimiz aylarda başlanmıştı. Bulvar devamındaki beş sinyalizasyon tesisinde de koordinasyon çalışmaları tamamlanarak 2 ayrı koridorda yeşil dalga uygulamasına başlanarak ışıklarda bekleme süreleri azaltılmış oldu.
Muğla Büyükşehir Belediyesi yaptığı açıklamada; “İlimizin nüfus ve araç yoğunluğu artmış olması göz önünde bulundurularak sinyalize kavşaklarda bekleme sürelerini azaltmak ve trafik sıkışıklığını önlemek için sıralı olan kavşaklarımızda koordinasyon kurularak yasal hız sınırları içerisinde yeşil dalga uygulamasına başlanmıştır. Uygulamaya Fethiye İlçesi Adnan Menderes Bulvarı üzerindeki kavşaklar dahil edilmiştir” dedi.