24 OCAK 2019 PERŞEMBE

AKIA Çorum’un yeni yüzü oldu

Çorum Ulaş Özel Halk Otobüsleri A.Ş., önümüzdeki 10 yıl boyunca kentiçi toplu taşımada kullanacağı otobüsleri AKIA Ultra LF12 olarak belirledi...

Ekleme: 14 Nisan 2018 Cumartesi 00:45/ Güncelleme: 14 Nisan 2018 Cumartesi 00:45
ÇORUM-Çorum Belediyesi “Toplu Ulaşım Hatları İhalesi”ni kazandıktan sonra şartname doğrultusunda engelli erişimine uygun 12 m. 50 adet AKIA marka otobüs satın aldı. AKIA Genel Müdürü Remzi Baka ile yaklaşık 30 Milyon TL.’lik bir sözleşme imzalayan Ulaş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Melendiz, 2018-2028 yılları arasında toplu ulaşımda kullanılacak olan “AKIA Ultra LF12” model halk otobüslerinin Çorum’a hayırlı-uğurlu olmasını diledi.
Ulaş A.Ş. Başkan Yardımcısı Mustafa Uzan, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Gayretli, Bektaş Yavuz, Seyit Ahmet Bolat ve Arif Kaşmer’in de hazır bulunduğu protokol imzasının ardından açıklamalarda bulunan İsmail Hakkı Melendiz, 25 adetlik ilk teslimatın Haziran Ayı’nda gerçekleşeceğini, geriye kalan otobüslerin de 7 Temmuz 2018 tarihine kadar Çorum’a getirilerek hizmete sunulacağını söyledi. Çorum halkının huzur ve güvenli ulaşımı için tüm ayrıntıları düşündüklerini anlatan Melendiz, yeni dönemde toplu taşıma hizmetlerinin çıtasını daha ileri taşıyacaklarını sözlerine ekledi.
AKIA Hess Otomotiv Sanayi tarafından üretilen halk otobüsleri, İstanbul, Ankara, Antalya ve Bursa başta olmak üzere pek çok büyükşehirde toplu taşımada kullanılıyor. Aynı zamanda metrobüs üreticisi de olan AKIA, 9 ve 12 metrelik halk otobüsü modelleriyle adından söz ettiriyor. “Şehrin yeni yüzü” sloganıyla tanıtılan AKIA Ultra LF12, Mercedes motorlu, klimalı, alçak tabanlı ve engelli rampalı olması gibi özellikleriyle dikkat çekiyor.
Tam donanımlı karoseri ve ekonomik yakıt tüketimiyle de toplu taşıma sektörünün tercihi haline gelen AKIA hakkında bir açıklama yapan Genel Müdür Remzi Baka; “Üretim aşamasında sektörün beklentileri ve yolcuların ihtiyaçları dikkate alınarak tasarlanan AKIA Ultra LF12, sade ve modern dış dizaynı ve iç kapasitesiyle sınıfının lideri olacak düzeyde. Ferah bir yükseklik, yolcu kapasitesi, tam alçak taban zemini, iniş ve binişlerde sağladığı genişlik, mükemmel düzeydeki koridoru ve havuzu ile araç içi kapasitesi büyük beğeni topluyor. Mercedes motoru ve kaliteli donanımı ile Belediyelerin ve özel halk otobüsü işletmecilerinin isteklerine tam anlamıyla cevap veren AKIA, büyükşehirlerin ardından Anadolu’nun dört bir yanında boy gösteriyor” dedi.