24 OCAK 2019 PERŞEMBE

Doğrudan ilettiler!

Yeni İstanbul A.Ş. Başkanı Yalçın Beşir ve yönetimini ziyaret eden AK Parti Grup Başkan Vekili İstanbul Milletvekili Mehmet Muş, esnafı dinledi, çözüm sözü verdi...

Ekleme: 14 Nisan 2018 Cumartesi 00:38/ Güncelleme: 14 Nisan 2018 Cumartesi 00:38
İSTANBUL-Yeni İstanbul Özel Halk Otobüsleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Beşir, Yönetim Kurulu Üyeleri, şirketi ziyaret eden AK Parti Gurup Başkan Vekili ve İstanbul Milletvekili Mehmet Muş’un esnafıyla doğrudan görüşmesini sağladı. Başkan Beşir, özel halk otobüsçü esnafını doğrudan Mehmet Muş ile bir araya getirip, “Sorunlarını iletme” zemini oluşturdu. Geçmiş uygulamaların çok ilerisinde yürüyen yönetimin bu yaklaşımı esnafın “Birlikte, ortak anlayışla yol alma” kararı olmasından ötürü memnuniyetle karşılandı.
 
TALEPLERİ SUNACAĞIM
 
Yeni İstanbul Özel Halk Otobüsleri A.Ş.’nin yenilediği Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen buluşmada esnafı dinleyen AK Parti Gurup Başkan Vekili ve İstanbul Milletvekili Mehmet Muş, tüm beklentileri tek tek not ederek, gerekeni yapacağını açıkladı. Esnaf buluşmasından memnun olduğunu belirten Muş, “Bana verilen dosyada da bunlar yazılı ama ben bu doğrudan samimiyetle iletilen önerileri önemsiyorum. Bunları hükümetimizin ilgililerine ulaştırıp, gereği için çaba sarf edeceğim. Konum ve yetkilerim çerçevesinde, daha önce yaptığım gibi elimden gelen desteği verip sizi de bilgilendireceğim” diye konuştu.
Yeni İstanbul Özel halk Otobüsleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Beşir, “Vekil-Esnaf Buluşması” öncesi Yönetim Kurulu ve TÖHOB Genel Başkanı ile diğer şirket başkanlarıyla da bir görüşme yaptı. Görüşmeler sonrası yapılan açıklamada Başkan Beşir, göreve geldikleri günden beri sorunların hızlı çözümü için çaba harcadıklarını belirterek, her fırsatta hükümete sorunları çözmeye katkı sunabileceklerle görüştüklerini, zaman zaman bunu diğer şirketlerle birlikte de yaptıklarını dile getirirken;  “Laf üretip, yapılanları sahiplenme yerine, artan sorun ve azalan gelire çare üretmek için çabalıyoruz” diye konuştu. Başkan Beşir, esnaf desteği ile yol aldıklarını, seçim yatırımlarıyla uğraşmadıklarını, sektörü ilgilendiren her konuda esnafla beraber yürümeyisürdüreceklerini söyledi.
Başkan Beşir, ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getirip; “Öncelikle, bizleri kırmayıp şirket merkezimize gelen ve bizi, evimizde ziyaret eden Sayın Mehmet Muş’a çok teşekkür ediyoruz. Sayın vekilimiz gelişimin gereklerini yapma yolunun birbirimizi anlamaktan geçtiğini söylemesi, bize ayrıca bir başka güç vermiştir. Kimseyi ötekileştirmeden, bir ve beraber olmak için esnafımızla sorunlarımızı çözmek adına bu yürüyüşümüzü devam ettireceğiz” dedi.