24 OCAK 2019 PERŞEMBE

İETT’den PGS ödülleri

Kentiçi toplu ulaşımda Türkiye’nin en kurumsal markası İETT, Performans Gelişim Sistemi (PGS) çerçevesinde çalışanlarını yapmış olduğu hizmetleri ile uyumlarından dolayı ödüllendirdi...

Ekleme: 14 Nisan 2018 Cumartesi 00:29/ Güncelleme: 14 Nisan 2018 Cumartesi 00:29
İSTANBUL-Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde düzenlenen PGS Ödül Töreni’ne İBB Genel Sek- reteri Dr. Hayri Baraçlı, İETT Genel Müdürü Dr. Ahmet Bağış, İETT Genel Müdür Yardımcısı Dr. Hasan Özçelik, Bem-Bir-Sen İETT Şube Başkanı Yakup Gündoğdu, Hizmet-İş Sendikası İETT 2 No.’lu Şube Başkanı Ahmet Günce, Hizmet-İş Sendikası İETT 3 No.’lu Şube Başkanı Mustafa İluk, İBÇD Derneği Başkanı Ab- dülaziz Kaygısız ile daire başkan ları, birim müdürleri ve çalışanlar katıldı. 2017 Yılı Performans Gelişim Sistemi ve Kazasızlık Ödül Töreni’nde Yılın Kaptan Şoförü Şahin Akman ödülünü İBB Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı’nın elinden aldı.
“Çalışanlarımızla Başarıyoruz” sloganı ile gerçekleştirilen ödül töreninde konuşan İBB Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı; “Bizi heyecanlı yapan en önemli şey İstanbul’a hizmet edebilmek. Hizmet etmek için, hizmet aşkıyla hareket ediyoruz. Vatandaş memnuniyetini ve hizmet kalitesini en üst seviyeye çıkartacak bir anlayışla çalışmalarımızı sürdürme gayreti içindeyiz. 24 saat aktif hizmet gören bir kamu kuruluşunun, performansı ve bu performansın neticesini ödüllendirmesi çok önemli bir faaliyet. Kazasızlığı ön planda tutabilmek, bizim için büyük bir başarı. Kazaları sıfırlayabilecek bir anlayışla hareket edebilmek ve sıfır kazanın değerlendirilmesini ve ödüllendirilmesini yapabilmek bizim önemli. Bu başarının en büyük mimarı işçi ve memur kardeşlerimiz dir. İETT işçi ve memur kardeşliği için önemli bir kurum. İETT’nin yapmış olduğu çalış malar, dünya tarafından takip edilip izleniyor. İETT hem Türkiye’de, hem dünyada mar- ka bir kuruluş. Önümüzdeki süreçte bu vizyonda birçok projeye öncülük edecek. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
İETT Genel Müdürü Dr. Ahmet Bağış da İETT’nin İstanbul için hayati bir rol üstlendiğini ve her şartta çözüm üretme potansiyelini kendinde barındırdığını söyledi. İETT olarak daha iyi ve daha güzel neleri yapabileceğimize odaklanmamız gerektiğine dikkat çeken Bağış; “Başarı yeni başarı hikayeleri yazmakla elde edilir. Dünün başarıları ile biz hala övünüyorsak, bugün artık biz yetersiz kalmaya başlamışız demektir. Dolayısı ile başarı aslında yeni başarılı işler ortaya koymak demektir. Halkımızın, sivil toplum kuruluşlarının ve kamu kuruluşlarının ısrarla Sarı Otobüs isti- yor olmaları da gösteriyor ki, sizin hizmet kalitenizin bir sonucudur. Bu bize yetmez. Biz sadece kendimizin başarılı olmasından sorumlu değiliz. Aynı zamanda beraber çalıştığımız Mavi ve Erguvan otobüslerinin de başarılı olmasından sorumluyuz. Çünkü, toplu ulaşımda bir bütün olarak müşteri memnuniyetini hedefleyerek, kaliteli hizmeti İstanbul halkına sunma gibi bir sorumluluğumuz var. Bu yüzden onların da başarılı olması bizim için bir ölçüdür” diye konuştu.