15 ARALIK 2018 CUMARTESİ

Kayseri elektrikli otobüsü bekliyor

Büyükşehir Belediyesi, raylı sistem araçları büyüklüğünde elektrikli otobüslerin alımı için gerekli çalışmaların tamamlandığını açıkladı...

Ekleme: 18 Şubat 2018 Pazar 21:31/ Güncelleme: 18 Şubat 2018 Pazar 21:31
KAYSERİ-Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, raylı sistem araçla- rı büyüklüğünde elektrikli otobüslerin alımı için gerekli çalışmaların tamamlandığını açıkladı. Başkan Çelik, kısa sürede ihaleye çıkacaklarını ve Mayıs Ayı’ndan itibaren otobüslerin alımına başlayacaklarını kaydetti.
Başkan Çelik, çok önem verdikleri ulaşım alanında yatırımların hız kesmeden devam ettiğini belirtti. Ulaşım ve toplu taşım yatırımlarıyla Kayseri’nin sadece bugününe değil geleceğine de yatırım yaptıklarını vurgulayan Başkan Çelik, “Bir taraftan şehrimize büyük ölçekli alternatif yollar kazandırıyor, bir taraftan yeni raylı sistem hatları için çalışıyor, bir diğer taraftan da toplu taşımayı çok daha konforlu hale getirmek için yatırımlar yapıyoruz” dedi. Bu doğrultuda elektrikli otobüslerin şehir trafiğine entegre edileceğini ifade eden Başkan Çelik; “18 adet elektrikli otobüs alı- mı için ihale hazırlıklarını tamamladık. Bu otobüslerin 8’i raylı sistem araçları büyüklüğünde olacak. 25 metre uzunluğundaki 8 aracın yanı sıra 18 metrelik 10 adet otobüs daha alacağız. Kısa zamanda otobüslerin alımı için ihaleye çıkacağız ve Mayıs ayından itibaren otobüslerin alımına başlayacağız. Bu araçlar Bekir Yıldız Bulvarı’nda kullanılacak ve Yeni Şehir Hastanesi başta olmak üzere Mobilyakent, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi gibi insan yoğun bölgelere ulaşımı sağlayacak” dedi.