13 ARALIK 2018 PERŞEMBE

Siirt’te ulaşım filosu Otokar ile genişliyor

Siirt Belediyesi, kentiçi toplu ulaşımında yaşanan problemleri ortadan kaldırmak için kendi bütçesinden, 3 adet Otokar Sultan LF otobüs satın alarak araç filosunu 34’e yükseltti...

Ekleme: 18 Şubat 2018 Pazar 21:29/ Güncelleme: 18 Şubat 2018 Pazar 21:29
SİİRT-Kentte daha hızlı, etkin ve güvenle hizmet vermek amacıyla toplu taşıma araç filosunda eksik olan araçları tamamlamaya devam eden Siirt Belediyesi, vatandaşın isteklerine uygun hareket ederek, 3 adet yeni nesil, engelli rampalı Otokar Sultan LF alıp, araç filosunu güçlendirdi.
Kentiçi toplu ulaşımında yaşanan problemleri tamamen ortadan kaldırmayı hedeflediklerini söyleyen Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, daha önce alınan otobüslere ek olarak 3 adet Otokar Sultan LF’nin kısa süre içinde hizmete alınacağını açıkladı. Başkan Vekili Taşkın, özellikle, otobüslerin kentiçi yolcu taşımacılığında etkin rol alacağını ve bu sayede vatandaşların toplu ulaşım konusunda sıkıntı çekmeyeceklerini de dile getirdi. Siirtliler’in kentiçi toplu taşıma hizmetinden yararlanırken, öncelikle huzurla oturup, gidecekleri yerlere güvenle ulaşacakları araçları tercih ettiklerini belirten Başkan Vekili Taşkın, bunun için ter- cihlerini Otokar ile gerçekleştirdiklerini çünkü, vatandaşın isteklerine sahip bir üretim olmasının işlerini çok daha kolaylaştırdığını ve herkesi mutlu ettiğini söyledi.