23 OCAK 2019 ÇARŞAMBA

Çevreci ulaşıma hazır

Manisa’da kentiçi toplu taşımada kullanılacak elektrikli otobüslerin şarj ve bakım istasyonlarındaki inşaat çalışmaları Mart Ayı’nda bitirilmesi için devam ediyor...

Ekleme: 9 Şubat 2018 Cuma 21:34/ Güncelleme: 9 Şubat 2018 Cuma 21:34
MANİSA-İhtiyaçları noktasın- da yatırımlarını bir bir hayata geçiren Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin önümüzdeki aylarda hizmet verecek olan elektrik li otobüsler için yapımına başladığı şarj ve bakımı istasyonun da çalışmalar devam devam edi yor. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Ge nel sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Mümin Deniz, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Ertuğrul Yıldırım, Zabıta Dairesi Başkanı Aydoğan İra, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Erdinç Karaköse ile birlikte çalışmaları inceledi.
Çevreci elektrikli otobüsler, şarj istasyonları ile yaklaşık 90 Milyon TL.’lik yatırımı Manisa’ya kazandırdıklarını belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün; “Manisa şehir trafiği noktasında büyük sıkıntı yaşıyor. Ana arterlerimizde planladığımız ve şehrin içerisindeki servis araç larının ve diğer araçların getirdiği sıkıntıları çözde noktasında biliyorsunuz geçtiğimiz aylarda elektrikli otobüs ihalemizi yapmıştık. Temmuz or- talarında teslim alacağımız 18 metrelik 20 adet ve 25 metrelik 2 adet otobüsümüzün ak şamları şarjını ve bunun yanı sıra her türlü bakımına yapacakları olan bölgede binaların inşaat çalışmaları devam ediyor. Mevcut inşaatı eş zamanlı olarak tamamlamayı planlıyoruz. Zemin çalışmaları tamamlandı. Manisa’mız için güzel bir yatırım olacak. Tüm bu yatırımımız 90 Milyon TL.’ye maloluyor. Ancak, Manisa için yaptıklarımız çok önemli bunun rakamsal anlamı yok” diye konuştu.