17 ŞUBAT 2019 PAZAR

50. yılında iki özel ödül daha

50. yılı içinde daha önce birçok ödül alan Mercedes-Benz Türk, “ODD Satış ve İletişim Ödülleri, 2017 Gladyatörleri” töreninde, “Yılın Basın Lansmanı” ve “Jüri Özel Ödülü” kategorilerinde ödüle layık görüldü...

Ekleme: 5 Ocak 2018 Cuma 22:25/ Güncelleme: 5 Ocak 2018 Cuma 22:25
Otomotiv Distribütörleri Derneği’nin (ODD) sektörel büyümeye ivme katmak amacıyla organize ettiği “ODD Satış ve İletişim Ödülleri, 2017 Gladyatörleri” İstanbul’da gerçekleşen bir törenle sahiplerini buldu. Gecede, 20 dalda oto- motivin 2017’deki en önemli marka ve etkinlikleri açıklandı. Mercedes-Benz Türk, yenilenen E-Serisi Ailesi’nin üyeleri ile kuruluşunun 50. yılı vesilesiyle Türkiye’deki ilk kez gerçekleştirdiği ba- sın test sürüşüyle “Yılın Basın Lansmanı“ ödülünü aldı. Yılın basın lansma- nı kategorisinin kazananı, otomotiv editörleri oylarıyla belirlenip, ödüllendirildi.
Mercedes-Benz Türk, ödül töreninde ayrıca, “Jüri Özel Ödülü“ kategorisinde “Mercedes-Benz 50. Yıl Basın Toplantısı” etkinliği ile ödüle layık görüldü. Şirket, Türkiye’de kuruluşunun 50. yılını İstanbul Davutpaşa’da, faaliyetlerine başladığı eski otobüs fabrikasında görkemli bir törenle kutladı. Film seti gibi kurulan “50. Yıl Sokağı”nda manavından bakkalına, kahvehanesinden gazete bayisine kadar eski İstanbul sokak larının canlandırıldığı giriş bölümünde konuklar, Mercedes-Benz Türk’ün kurulduğu 50 yıl öncesinin Türkiye’sine doğru nostaljik bir yolculuğa çıkarmıştı.
Törene; Mercedes-Benz Türk Otomobil Grubu İcra Kurulu Üyesi Şükrü Bekdikhan, Hafif Ticari Araçlar Grubu İcra Kurulu Üyesi Tufan Akdeniz, Mercedes- Benz Türk Kurumsal İletişim Müdürü Ezgi Yıldız Kefeli katılırken, etkinlik ajan- sı Livecom’dan Şirket Ortakları Mark Deichmann ve Tanja Deichmann katıldı- lar. Törende ekip adına ödülü alan Mercedes-Benz Türk Kurumsal İletişim Müdürü Ezgi Yıldız Kefeli; “Bizi bu ödüle layık gören otomotiv editörleri ve jürinin çok değerli üyelerine, ayrıca başarımızda katkısı olan tüm arkadaşlarımı- za içtenlikle teşekkür ediyorum” dedi.