16 KASIM 2018 CUMA

“IoT Ödülü” İETT’nin

Kurumsal yönetiminin yanında, teknolojik yazımları ve bilgi etkinliğini sürdüren İETT, daha önce aldığı ödüllerine bu sefer de geleceğin yeni nesil yaşamında yer alacak “Nesnelerin İnterneti” uygulamasını kattı....

Ekleme: 20 Ekim 2017 Cuma 21:15/ Güncelleme: 20 Ekim 2017 Cuma 21:15
 
İSTANBUL-İETT, SAP Türkiye tarafından organize edilen ve ülkemizin en büyük bilgi teknolojileri etkin- liği olan SAP Forum İstanbul’da “Yılın Nesnelerin İnterneti Ödülü”nün sahibi oldu. İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen gecede İETT’nin ödülünü Genel Müdür Arif Emecen aldı.
SAP Türkiye tarafından bu yıl 22.’si düzenlenen ödüller 8 farklı kategoride verildi. İETT, ödülü RİTİM (Real Time Metrobüs) projesiyle aldı. İETT Bilgi İşlem Daire Başkanlığınca geliştirilen ve RİTİM adı verilen yazılımla Metrobüs istasyonları ve araçlardaki yolcu yoğunluğu anlık olarak tespit edilerek buna göre araç ve sefer planlaması yapılıyor. Genel Müdür Arif Emecen, yaptığı açıklamada; “İETT olarak, insan odaklı hizmetlerimizin ödüllendirilmesi bizleri daha da kamçılıyor. Kurumsal gerçeğimiz dünya çapında ödüller ve kullanıcılar tarafından örnekleniyor. Bu konuda emeği geçen tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.