26 EYLÜL 2018 ÇARŞAMBA

Gaziantep ulaşımda “Poyraz” esecek

Sanayi ve gelişmişlik bakımından Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin lideri, gastronomi ve kültürel zenginlikleri ile ünlü Gaziantep’in Büyükşehir Belediyesi 18 Otokar Poyraz aldı...

Ekleme: 6 Ekim 2017 Cuma 21:42/ Güncelleme: 6 Ekim 2017 Cuma 21:42
GAZİANTEP-Otokar, Türkiye’nin dört bir yanında belediyelerin toplu taşıma filolarını güçlendirmeye de- vam ediyor. Sahip olduğu Ar-Ge gü- cü ile toplu taşımacılıkta kullanıcı beklentilerine göre üretim gerçekleştirerek araçlarında konfor, güvenlik ve ekonomiyi bir arada sunan Otokar, Güneydoğu Anadolu Bölgesi- ’nin sanayi ve gelişmişlik bakımından lideri olan Gaziantep’e Büyükşe- hir Belediyesi tarafından 18 adet Poyraz teslim etti. Gastronomisi, müzeleri, şanlı tarihi ile ünlü Gaziantep- ’in artan yolcu kapasitesini karşılamak, şehir merkezi ile ilçeler arasındaki ulaşıma konfor ve hız katmak için kullanılacak Poyraz’ın teslimatı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Raylı Sistemler Deposu’nda düzenlenen geniş katılımlı bir törenle gerçekleştirildi.
Sektörden gelen talep üzerine 2 yılda geliştirilen, 27+1 küçük otobüs segmentinde ilk yatırım maliyeti, dü- şük parça ve işletme giderleri ile öne çıkan Poyraz’ın teslimat törenine Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Genel Sekreter Deniz Köken, Genel Sekreter Yardımcısı ve Gaziantep Ulaşım A.Ş. (Gaziulaş) Yönetim Kurulu Başkanı Sezer Cihan, Otokar Bayii Atalay Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Atalay, Ali Rıza Atalay, Otokar Ticari Araçlar Satış Direktörü Murat Tokatlı, Otobüs Satış Grup Yöneticisi Murat Torun ve Bölge Satış Yöneticisi Umut Parti katıldı.
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı bünyesinde araç filosunda çeşitliliğe önem verdiklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Aldığımız bu otobüsler, ulaşım açısın- dan çok daha verimli, yolları daha iyi kullanma ve yolcu kapasitesini artırma adına önemli. Ulaşım, en büyük yatırım hamlemiz. Araç filomuzun hem sayısal hem de çeşitliliğini çok önemsiyoruz. Otobüsle- rin küçük olmasıyla verimlilik elde edeceğiz. Filomuzdaki bu çeşitlilik sayesinde şehrimizdeki dar yollarda daha hızlı hareket edebileceğiz, böylece ulaşım ağımızı daha da kuvvetlendireceğiz” dedi.
Yolcu taşımacılığı için özel olarak geliştirilen 27+1 kapasiteli küçük otobüs Poyraz’ı bu yıl satışa sunduklarını belirten Otokar Ticari Araçlar Satış Direktörü Murat Tokatlı ise; “Otokar Poyraz, son yıllarda özellikle düşük işletme maliyetleri ve giderleri yönünde geliştirdiğimiz; sahip olduğu teknoloji ve donanımsal özelliklerle tüm beklentileri karşılayabilecek bir otobüs. Şehiriçi kullanımdaki manevra kabiliyeti, performansı, yenilikçi tasarı- mı, gelişmiş teknik, güvenlik özellikleri ile Poyraz, küçük ve orta boy segmentine yeni bir soluk getirecek. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşımında Otokar’ı tercih etmesinden büyük bir mutluluk duyduk. Yeni araçların hayırlı olmasını dileriz” dedi.